Nacházíte se zde: Úvod > Články > Tipy pro nevěstu

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Tipy pro nevěstu

Nevěsta by měla vynikat nad všemi, ale především tím, jak bude ladit se svým nastávajícím a ne přehršlí křiklavých cetek a nápadných materiálů a vzorů.

Pro nevěstu


Nevěsta by měla vynikat nad všemi, ale především tím, jak bude ladit se svým nastávajícím a ne přehršlí křiklavých cetek a nápadných materiálů a vzorů. Všechny záležitosti (vlasy, make-up, ozdoby, doplňky) jsou nevěstiným obrazem a pomocníkem. Nejedná se o konkurenční vztah. Pozor na přeplnění vzhledu! Doporučujeme spíše střídmost. Mělo by platit staré pořekadlo, že v jednoduchosti je krása!

 

V každém období roku je také nutno počítat s jiným svrchním oblečením. V létě stačí lehká pelerína či šál, popř. klobouk, ale v ostatních obdobích je třeba nasadit svrchník, rukavičky, klobouk, štólu. Platit by také mělo, že žádná dáma na svatbě by neměla svým šatem a zdobností přebíjet nevěstu. Tento den je určen pouze a jenom pro ni!

Prádlo :
Zde by měla spousta nevěst podstatně přehodnotit své původní plány. Nemám na mysli stejnou barevnosti nebo to, že krajky jsou na svatbu IN. Tyto předsudky nechte do módních časopisů. Nejdůležitější je uvědomit si, že v prádle mnohdy strávíte celý den. Zvolit krajky jenom kvůli stylu není uvážené, neboť po několika hodinách může svatbu znepříjemnit svědící kůže. Pozor také na podprsenky, které mají tendenci jít výše. V kombinaci s hlubokým dekoltem vzadu poskytnete svatebčanům mnoho zábavy na mnoho let. Doporučené barvy jsou tělové, broskvové, bílé. Co nejlépe kopírující barvu pokožky.

Punčochy :
Základním pravidlem je barva. Měla by ladit především s barvou šatů. Kupte vždy nejméně dva páry - při několikerém zkoušení a nácviku nošení šatů je můžete lehce roztrhnout. V některých zemích se stále dodržuje zvyk, kdy ženich či svědek nevěsty během hostiny zbaví nevěstu této ozdoby a vydraží ji.

Jednotka DEN (označení na krabičce) = značka pro tloušťku punčoch.kalhot
5 - 12 deniérů - tenké,vhodné pro letní období
12 - 30 deniérů - středně silné vhodné do přechodových období roku
30 - a výše deniérů - pro zimní období

Boty :
Už i u nás je možné si nechat ušít boty přímo na míru. A to rovnou z materiálů z kterých jsou svatební šaty. Tradice jsou dnes již za námi a nosí se v podstatě vše, co si lze představit. Při výběru tvaru a podpatků myslete na to, kam jdete na svatbu. Zda po historické dlažbě s velkými dírami či po měkkém koberci. Výška by měla být v souladu se stylem šatů. Platí přímá úměra = čím větší dekolt, tím vyšší podpatky. A jaký tvar dekoltu, takový tvar špiček bot. Nevěsta, která chce unést svým vzhledem a zároveň být i unesena - doopravdy, nechť myslí i na tuto variantu svatebního veselí. Výběr bot je základem úspěchu nejen svatebního. Dejme jim dost času, aby si na ně naše nohy zvykly. Choďte v nich ve volných chvílích, aby se tzv. rozšláply.

Rukavičky :
Nejsou povinnou výbavou nevěsty, ale vyskytují se na svatbách, které jsou také více slavnostní. Pozor - stejně jako ženich musí v kostele smeknout, musí si i nevěsta před vstupem do kostela rukavičky svléknout. K opatrování je nejvhodnější svědkyně či přítelkyně. Také pozor na rozdíl v zimních a letních měsících. Z materiálů je nejvíce oblíbená krajka, hedvábí a jemná kůže. Ty modely, která jsou nejen k zápěstí, ale obepínají až předloktí, jsou vhodné převážně pro modely bez rukávů.

Kabelky :
Součást výbavy nevěsty vhodná spíše pro civilní sňatky. Velikostně menší, nenosíme v ní doklady, rtěnku, pudr či náhradní punčochy a make-up. Tyto drobnosti můžete svěřit mamince, sestře či přítelkyni. Rozhodně kabelka nepatří do kostela. Tam se nosí maximálně nějaký měšec či sáček v barvě oděvu, aby splýval s pozadím a příliš nevystupoval do popředí.

Šperky :
Šperk je tou nezbytnou korunou celého díla. V prvé řadě by neměl být žádný šperk na rukou kromě zásnubního prstenu nošeného na pravé ruce. Levá musí být volná pro ten nejkrásnější prsten na světě – svatební. Doporučujeme opravdu pečlivě vyzkoušet, jak prsten padne oběma stranám. Nevěsta neustále hledající sklouznuvší prstýnek a ženich, jenž ho nepřetáhl přes kloub, jsou opravdu k smíchu. Jak jim asi půjde dohromady manželství, když se nedohodli hned u toho nejzákladnějšího?

Jinak platí ve špercích nevěsty střídmost. Nosí se drobnější vzory - oblíbené jsou zirkony, bílé zlato, perly, diamantíky, žluté zlato. Dnes - v dobách luxusní bižuterie – lze sáhnout i po ní. Jenom nezapomeňte na jednu starou pověru, že nevěsta má mít něco půjčeného pro štěstí. Často se tprávě tato záležitost řeší šperkem. S trochou nadsázky lze však říct, že pro splnění výše uvedené podmínky je lepší zapůjčený pes. Proč? Protože šperky by měli - stejně jako zubní kartáčky - používat hlavně jejich majitelé. V dnešních dobách alergických vyrážek a reakcí pokožky na nikl a jiné kovy může starý šperk po babičce spíše ublížit a nadělat pořádné starosti. Třeba v podobě kalciových injekcí místo svatebního dortu.

 

Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 3659×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...