Nacházíte se zde: Úvod > Ostatní > Různé > Články > Scénář svatby: Iveta & Daniel

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Scénář svatby: Iveta & Daniel

Iveta s Danielem měli k Benátkám osobní vztah. Před rokem se tady totiž zasnoubili. Pro sebe a svých pět hostů chtěli luxusní ubytování.

Z několika námi navrhovaných hotelů nakonec zvolili Hotel Palace Centurion – historický palác zcela nově zrekonstruovaný mladým florentským architektem v moderním stylu.

 

Iveta byla nevěstou, která měla přesné představy o svatební kytičce, účesu a líčení. Poslala mi fotku svých svatebních šatů a s paní květinářkou jsme už jen sladily tvar a typ květů – zvítězila jednoduchá, dlouhá kytička z bílých kal.

 

Následovala fotka účesu a líčení. Protože má Iveta dlouhé vlasy a vybrala si velice pěkný účes ve stylu Botticcelliho, doporučily jsme Ivetě zkoušku účesu i líčení, která proběhla dva dny před svatbou v salonu kadeřnice. Iveta si vzala s sebou i svoji nejlepší kamarádku. Po celou dobu zkoušky jsem byla samozřejmě přítomná i já. Musím přiznat, že Iveta byla hodně nervózní a trochu nedůvěřivá, jaký bude konečný výsledek, ale šikovné ruce naší profesionální kadeřnice a vizážistky ji velice překvapily a Iveta odcházela ze salonu plná euforie a hlavně byla klidná, že v den D bude tou nejkrásnější nevěstou, což opravdu byla!

 

V den svatby jsme se s fotografkou Marou, kadeřnicí a vizážistkou dostavily do hotelu  s dostatečným předstihem, aby každá mohla v klidu udělat svoji práci.

 

gallery

 

Tím, že měli Iveta s Danielem pozvané hosty a sami se rozhodli, že noc před svatbou stráví každý odděleně, podařilo se nám udělat ženichovi překvapení…. Já jsem se vypravila s “mužskou” částí na radnici místním parníčkem a nevěsta, v doprovodu Mary – fotografky a “ženskou” částí hostů, se za námi vypravily luxusním vodním taxi, které jsme dopředu objednaly na přání Ivety a Daniela a které jim pak bylo k dispozici další tři hodiny.

 

Na radnici jsme zatím s ženichem a svědkem vybavili formální záležitosti a pak už ženich jen netrpělivě čekal na příchod své nastávající. Vidět Ivetu až v okamžiku, kdy přicházela do oddací síně na radnici, bylo dojemné opravdu pro všechny….

 

Po obřadu na nás čekalo před radnicí “naše” vodní taxi, kam jsme si všichni nasedli a vypravili se na příjemnou projížďku po Canal Grande. Samozřejmě nechyběl ani slavnostní přípitek přímo na “palubě” tohoto motorového člunu. Projížďka potom pokračovala na   ostrov sv. Jiří, na nám. Sv. Marka (každá zastávka byla samozřejmě příležitostí k focení) a nakonec nás taxi odvezlo do hotelu, kde byli všichni ubytovaní a kde proběhla i svatební hostina přímo na terase restaurace.

 

Samozřejmě, že po slavnostní hostině nemohla chybět třešnička na dortu, kterou byla nezapomenutelná projížďka gondolou…

 

Při loučení nám Iveta a Daniel řekli, že se uvidíme přesně za rok, kdy do Benátek přijedou slavit jejich první výročí svatby!

 

Autor: Magdaléna Linhartová – Svatby v Benátkách - Svatby.cz

gallery item foto

...

 


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 2309×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...