Nacházíte se zde: Úvod > Ostatní > Různé > Články > Svatební stránky Svatby.cz - co umí a jak je založit

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Svatební stránky Svatby.cz - co umí a jak je založit

Svatby.cz nabízejí více než 10 let zdarma možnost založit si vlastní svatební stránky a informovat svatební hosty o všem důležitém. Podívejte se, co nabízejí a jak si je můžete založit.

 

Co jsou svatební stránky?

 

Svatební stránky jsou váš online prostor, který slouží jako svatební web, kde můžete zveřejňovat informace o vaší svatbě, instrukce hostům a samozřejmě zveřejňovat fotografie.

 

V průběhu plánování svatby zajisté zaznamenáte hodně informací, které budete potřebovat hostům sdělit. Nebude to jen svatební oznámení. Potřebujete místo, kde jednoduše informace vystavíte a jedním kliknutím informujete všechny hosty najednou. Líbilo by se Vám to? :-) Tak čtěte dál...

 

Co umí Svatební stránky na Svatby.cz?

 

Pečlivě jsme pro vás vybrali funkce, o kterých se domníváme, že byste je mohli dřív nebo později chtít sdílet svým svatebním hostům. Tady jsou:

  • Svatební Oznámení
  • Galerie
  • Úkoly
  • Hosté
  • Dary
  • Diskuse
  • Harmonogram
  • Hromadná korespondence
  • Lokace

 

Pěkně popořádku..

 

Svatební oznámení

Svatební oznámení je prostor, kde zveřejníte úvodní oznámení s termínem a místem svatby. Pod tímto oznámením máte navíc k dispozici volný prostor, do kterého můžete vkládat texty, fotografie a editovat ho dle libosti. Je to úvodní stránka, kde doporučujeme vkládat  jakékoliv potřebné informace. Na úvod můžete vložit třeba elektronickou verzi vašeho oficiálního svatebního oznámení. Je to jakási "nástěnka", kde můžete cokoliv :-)

Tip: Do volného prostoru doporučujeme vložit např. úvodní uvítaní, instrukce k oblečení, instrukce pro rodiny s dětmi, možnosti ubytování, tipy kam zajít v okolí, v místě hostiny apod. Pokud mezi obřad a večerní party hostům necháváte volný program na několik hodin, zde jim můžete uvést tipy kam zajít, obzvlášť pokud nejsou místní. Klidně informace průběžně doplňujte a upravujte. Je to váš prostor.

ukázka

 

Galerie

Zveřejněte fotografie vás dvou, místa, kde bude hostina, fotky hostů, kteří na svatbě budou, fotky hotelů, kde se lze ubytovat. Fantazii se meze nekladou. Počet galerií, které založíte je neomezen, stejně tak jako počet fotografií, které do nich lze nahrát.

Samozřejmě, po svatbě zde zveřejněte svoje svatební fotky. Hosté to zajisté ocení.

Tip: Stává se, že na svatbě kromě hlavního fotografa fotí i hosté. Nedopusťte se časté chyby, aby se vaši hosté nedostali ke kompletní sbírce fotek. Založte galerii na oficiální fotky, galerii na fotky, které pořídil strejda Pepa, galerii na fotky od tety Máni atd. Jakmile je od hosta dostanete, fotky nahrajte a jedním kliknutím odešlete všem krátkou zprávu, že jsou online nové fotky "od strejdy Pepy" :-) V diskusi si můžete vyměňovat pochvalné i vtipné komentáře.

ukázka

 

Úkoly

Z plánovacích nástrojů jsme vám ponechali pouze Úkoly. Seřaďte si úkoly, abyste na nic při plánování nezapomněli. Na správu rozpočtu, kontaktů na dodavatele apod. nedoporučujeme používat online nástroje. Založte si raději tyto informace tak, abyste nebyli závislí na internetovém připojení. Soubory si uložte tak, abyste je měli kdykoliv hezky po ruce, ať jste, kde jste.

ukázka

 

Hosté

Seznam hostů vám poslouží nejen k přehledu, ale sčítací funkce vás budou informovat, kolik máte potvrzených nebo nepotvrzených hostů s rozlišením dětí. U všech hostů, o kterých víte, že běžně užívají internet, doporučujeme vložit emailové adresy, abyste mohli využívat funkci Hromadná korespondence a informovat je průběžně o všem důležitém.

Potvrzení účasti může měnit pouze ženich nebo nevěsta. Po odeslání oznámení hostům vám hosté potvrdí účast odpovědí na email. Vy si pak jednoduše do seznamu upravíte aktuální stav.

Tip: Emailové adresy, které u hostů uvedete, se automaticky neregistrují mezi uživatele. Jsou pouze vaší databází, která se do systému Svatby.cz nijak nezaznamenává, takže žádný strach ;-)

ukázka

 

Dary

Svatby.cz přinesly před více než 10 lety jako první svatební portál na český trh produkt tzv. Svatebních listů aneb Svatebních darů. I dnes vám nabízíme skvělou možnost sepsat dary, přání, reálné i méně reálné, seriózní i vtipné a nechat hosty, aby sami rozhodli, co vám vyberou. Můžete vložit název daru, popis i ikonku. V řádku budete průběžně vidět, jestli je dar již rezervován nebo nikoliv a kdo si ten či onen dar zarezervoval.

Jakmile bude seznam darů hotový, ihned můžete hostům pomocí funkce Hromadná korespondence odeslat zprávu, že dary jsou připravené k rezervování. Ke zprávě můžete pro zjednodušení hostům připojit i interaktivní odkaz přímo do Darů. Je nutno připomenout, že kromě hesla je z důvodu bezpečnosti nutné, aby se host na Svatby.cz registroval i jako uživatel, pokud chce dar rezervovat. V momentě, kdy chce dar rezervovat, musí být přihlášený, jinak funkci Rezervovat dar neuvidí. Zajisté chcete vědět, kdo je ten tajemný dárce nového automobilu, že? :-)

Tip první: Nepřejete si, aby hosté vzájemně viděli, co kdo plánuje darovat? Již v procesu zakládání stránek se vás zeptáme, jestli si to přejete nebo ne. Jednoduché, že?

Tip druhý: Peníze jako svatební dar jsou dnes častým požadavkem novomanželů. Pokud je to i váš případ, myslete na jedno - je hodně hostů, kteří s tím můžou mít etický problém. Nechcete si napsat seznam darů, na které chcete příspěvky? Třeba rozpis položek na svatební cestu, na výbavu do bytu, na elektroniku a pod.? Hosté vám dají penízky, ale vědomí toho, že vědí na jaký účel budou použity, je pro ně mnohem příjemnější ;-).

ukázka

 

Diskuse

Chcete aby se hosté již před svatbou zapojili do vašeho privátního svatebního fóra? Můžou se na Svatby.cz registrovat, zvolit si vtipný nick - třeba vzpomínaný "strejda Pepa", vložit svou fotku a po přihlášení se jim zobrazí funkce, které dosud neviděli a umožní jim vkládat příspěvky do diskusního fóra.

ukázka

 

Harmonogram

Zde si můžete zhotovit přehlednou tabulku, která bude obsahovat veškeré body harmonogramu svatebního dne. Vložit můžete datum, čas, místo (které se díky zadání lokace naváže na mapku) a volný text. Díky Hromadné korespondenci můžete opět velmi jednoduše dát vědět vašim hostům, až bude harmonogram ve finální podobě, aby se podívali a mohli se těšit na vše, co je čeká.

ukázka

 

Hromadná korespondence

Velice šikovný pomocník, kterého hned v úvodu můžete využít na jednoduché odeslání svatebního oznámení. Na využití této funkce je nutné v seznamu Hostů uvést jejich emailové adresy. Tento email můžete zaslat jedním kliknutím jednoduše všem hostům najednou, ale i jednotlivým vybraným hostům a samozřejmě i jedinému. Hezké, viďte?

Tip: Jako první doporučujeme odeslat první oznámení o existenci stránek s heslem pro přihlášení, které jste si sami zvolili. Můžete své hosty informovat, že na těchto stránkách budete průběžně zveřejňovat veškeré detaily. A aby nemuseli stránky vaši svatební hosté průběžně kontrolovat, vždy jim jednoduše dáte vědět, když bude něco nového.

 

Lokace

Jedná se o velmi jednoduchou aplikaci, kde hlavní roli hraje mapka, kde přidáním lokace vložíte špendlík s uvedením, co se v dané lokaci bude dít. Přehledně a jasně zde můžete označit kde se co bude dít. Vaši svatební hosté to nepochybně uvítají. Jak již bylo výše zmíněno, lokace jsou chytře navázané na harmonogram.

Tip: Doporučujeme vložit nejen místa obřadu, hostiny, ale třeba i hotely, doporučené kavárny, restaurace, zajímavosti k vidění apod.

ukázka

 

Jak si stránky založit?

Velice jednoduše. Až budete chtít stránky založit, v pravém horním rohu je registrační okno, kde se nejdřív zaregistrujte jako nový uživatel. Po prvním přihlášení v menu, které se Vám v tomto rohu objeví, klikněte na "Moje Aktivity" a v sekci "Moje Svatby" klikněte na "Přidat svatbu". Dál postupujte podle instrukcí.

Registrovat se a založit Svatební stránky

 

Jak se hosté o mých stránkách dozvědí?

Hned, jakmile budete připraveni o stránkách informovat svět, použijte funkci "Hromadná korespondence". V seznamu hostů nejdříve musíte u každého hosta zadat jeho emailovou adresu. Další variantou je zveřejnění url odkazu s heslem přímo na Svatebním oznámením.

 

Proč se musí můj host registrovat i jako uživatel. Nestačí mu heslo pro vstup do svatebních stránek?

 

Hostovi stačí heslo, aby viděl funkce, které veřejnost nevidí. Ale aby se mohl zapojit aktivně, je nutná jeho registrace jako uživatele. Je to pouze z důvodu bezpečnosti.

 

Jak se má svatební host zaregistrovat?

Zaregistruje se v pravém horním rohu ( Registrace nového uživatele ), přesně tak, jak jste to dělali vy, když jste zakládali Svatební stránky. Jako Nick si může zvolit něco jako "Strejda Pepa z Pelhřimova" apod. Hned po přihlášení se strejdovi Pepovi objeví funkce, které mu umožní registrovat dary, zapojit se do diskusí apod.

 

Co když se můj host na stránkách registrovat nechce?

Nic se neděje. Uvidí všechno, co mu povolíte. Pouze nebude moci vykonávat žádnou aktivitu. Pokud máte jeho emailovou adresu v Seznamu hostů, veškerá Hromadná korespondence se mu odešle.

 

Líbí se Vám naše Svatební stránky? Registrujte se a vyzkoušejte sami, jak to funguje.

 

Registrace nového uživatele pro založení Svatebních stránek

Ukázkové svatební stránky

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás na info@svatby.cz.


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 9255×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...