Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Svatební fotograf a video > Články > Otázky pro svatebního fotografa

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Otázky pro svatebního fotografa

Vybírání svatebního fotografa může být dlouhým a náročným procesem. Chcete přeci, aby váš jedinečný den byl zachycen v sérii nádherných fotografií. Jednoduché, viďte? Ne vždy. Tak jak tedy najít toho správného fotografa pro svoji svatbu? Tady je několik otázek na fotografa, které mu na schůzce určitě položte.

 

Otazky pro svatebniho fotografa

foto: pelucha.com

 

Jaký je váš fotografický styl?

Pokud máte rádi tradiční pózované fotografie a váš fotograf používá více reporážní styl, budete nejspíš zklamáni. Je proto dobré si prohlédnout jeho předchozí svatby, lépe několik ucelených albumů z jednotlivých svateb, než jen vybrané fotografie z různých svateb.

 

Jak dlouho budete naši svatbu fotografovat?

Přejete si, aby byl fotograf s vámi od příprav, přes obřad až po večerní slavení, připravte se, že to bude něco stát. Nícméně tato investice se vyplatí. Není mnoho fotografů, kteří jsou ochotni tohle nabídnout, natož zůstat až do ranních hodin. Ujistěte se proto, že si najímáte svatebního fotografa, ktrerý splňuje vaše očekávání.

 

Znáte průběh našeho obřadu, znáte místo, kde plánujeme hostinu?

Je dobré, aby fotograf znal průběh svatebního obřadu, ať už bude v kostele, na úřadě nebo na pláži. Také může být určitou výhodou, pokud zná i místo hostiny. Nicméně je-li fotograf zkušený a má dostatečné vybavení, není potřeba mít obavy z toho, že místo nenavštívil předem.

 

Umíte nám pomoci s pózováním, vybráním místa pro fotografování?

Dobří fotografové umějí s lidmi komunikovat a provést je různými pózami, tak aby vypadaly přirozeně a nebyly příliš komplikované. Také mají cit pro vybrání místa, kde by bylo dobré fotografie pořídit.

 

Editujete fotografie ve photoshopu? Pokud ano stojí to něco extra?

Digitální fotografie mohou být post-procesem krásně upravené a dovedené k dokonalosti. Stejně tak mohou být jednoduše zničeny. Ujistěte se, že jste obeznámeni se stylem editování vašeho fotografa a vyhovoje vám. Také mějte na paměti, že editace zabere čas a něco stojí.

 

 Poskytujete fotografie ve vysokém rozlišení z celého dne, nebo jen výběr?

Někteří fotografové vám dají DVD se všemi obrázky z celé svatby. Jiní např. editovaný výběr. Ujistěte se, že rozumíte tomu, v jakém rozlišení a kolik fotografií od fotografa dostanete.

 

 Je svatební album obsažené v ceně služby?

Svatební album se považuje za nutnost, ale ne moho fotografů je nabízí přímo v balíčcích. Ověřte si možnosti, které vám fotograf nabízí a vyberte si, co vám nejvíce vyhovuje.

 

Doufám, že vám tohle alespoň trochu pomuže při hledaní toho vašeho fotografa:)

 

 

Autor: pro Svatby.cz Petr Pělucha www.pelucha.com

15. 1. 2013

Více článků na téma Svatební fotograf a video


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 4288×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...