Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Snubní prsteny > Články > Jak si správně objednat snubní prsteny

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Jak si správně objednat snubní prsteny

Klasický snubní prsten se liší od ostatních prstenů tím, že je po celém obvodu stejně široký a partneři mívají v 80% prsten zcela stejný. U zbývajících 20% má většinou partnerka prsten zdobnější a to buď díky rytině, ozdobě nebo vsazení kamenů, příp. briliantů.

 

Ve většině zemích a v případě katolického vyznání nosí manželé snubní prsteny na levém prsteníčku. Pokud ovšem pár vyznává pravoslavnou víru, pak nosí prsteny na prsteníčku pravé ruky.

Globálně platí, že u praváků bývají prsty na pravé ruce tlustší a na levé tenčí a je nutné s tím počítat.

 

Prsten by měl jít nasunout hůře přes kloub, tahem, nikoliv pod tlakem, ale vzadu na prstu by měl být tak akorát, aby ani netlačil ani nepadal. Člověk by měl mít sám hlavně dobrý pocit.

 

Většina žen se pohybuje v rozmezí velikostí 50 – 60 dle měřících kroužků (podle jiného typu značení velikostí 10 – 20), což odpovídá obvodu prstu 50 - 60mm. Muži mají prsty v závislosti na větších rukách tlustší a pohybují se v rozmezí velikostí 60 – 70 (podle jiného typu značení velikostí 20 – 30).

 

Nejlepší variantou měření prstů je dle měřících kroužků, které mají v každém zlatnictví. Zde si můžete velikost přesně změřit. Navíc, například v případě našich center snubních prstenů, máte možnost si zkusit podobný snubní prsten (ve stejné šířce a tloušťce) přímo na prst a zjistit tak, zda Vám vybraný model bude sedět.

 

...

 

Pokud nosíte prsteny (slečny většinou ano), pak je možné dojít do zlatnictví a nechat si změřit velkost prstenu pomocí zlatnického kuželu, trnu. Je nutné ovšem počítat s tím, že většina prstenů je na spodní straně užší než na vrchu. Tzn., že v případě volby snubních prstenů tlustších a širších (více jak 6mm širokých a více jak 1,8mm tlustých), musíte objednat velikost o cca 0,5mm větší.

 

...

 

V případě, že si prsty nemůžete takto změřit, můžete si vyzkoušet změřit velikost prstů například pomocí provázku / proužku papírku / pomocného měřítka, viz níže. Bohužel u tohoto způsobu měření nelze garantovat, že zvolená velikost bude správná.

 

Pomocné měřítko:

  • vytiskněte si pomocné měřítko a pro jistotu přeměřte pravítkem zda je každý dílek roven 1 mm. Pokud je měřítko jiné, máte patrně špatně nastaven tisk. Tisk musí být nastaven tak, aby u možnosti “Nastavit podle velikosti papíru” byl text “Bez měřítka”.
  • pokud je měřítko správně vytištěno, pak jej v rozšířeném místě proužku prostřihněte.
  • omotejte si proužek kolem prstu číslicemi nahoru a zastrčte užší část do prostřihnutého místa.
  • papírové měřítko by nemělo být příliš utaženo a to z důvodu kloubu, přes který budete muset prsteny nasadit. Zároveň by měřítko nemělo být příliš na volno.
  • velikost odvodíte od místa střetu čárky s prostřiženým místem.
 
  ...

...

 

I tak se nemusíte bát si prsteny objednat, protože pokud jste měřili jen trochu správně, pak pro nás není problém prsteny zmenšit / zvětšit a to až o 2 velikosti. Neplatí to pouze pro více-kamenové prsteny, kde by mohlo dojít změnou velikosti k poničení umístění kamenů a tím k možnému vypadání.

 

Autor: Vendula Tomanová, BENET GOLD s.r.o.
www.snubniprsteny.cz

20.04. 2011


Průměr: 5 | hlasů: 1
Zobrazeno 6723×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...