Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Netradiční romantická místa > Články > Svatba na neobvyklém místě

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Svatba na neobvyklém místě

Svatební obřad a hostinu na neobvyklém místě Vám nabízí Fort XVII v Křelově u Olomouce. Mžikem se ocitnete o 150 roků zpět v čase, v dobách Rakouska- Uherska, kdy pevnost byla chloubou habsburského mocnářství.

 

...

 

Nečekejte ovšem nablýskanou krásu, doba byla těžká a i samotný císařský dvůr musel utéct z Vídně do Olomouce.

 

Pevnost budovalo na dva tisíce řemeslníků a je postavena z třinácti milionů cihel. Pevnost byla součástí fortového opevnění Olomouce a sloužila jako předsunutá dělostřelecká obrana proti předpokládanému útoku pruských vojsk.

 

... ...

 

Projdete-li branou, uvítá Vás posel od císaře Františka Josefa I. s depeší, slavnostní fanfárou trubačů a salvou z děla. Od tohoto okamžiku se brány uzavřou a Vy se stáváte pány pevnosti. Jediný, kdo má povolení nenápadně rušit Váš klid je malé a velmi přátelské stádo ovcí a koz.

 

...Své ANO si můžete říci pod širým nebem či v historických prostorách pevnostního muzea, divadelního sálu nebo v salonku. Obřad může být civilní nebo i církevní. Výjimkou není ani vojenský feldkurát....

 

... ...

 

Svatebním tradicím se asi nevyhnete, ale po malé „stopce“ výborné domácí slivovice si je určitě s nadhledem užijete.

 

Šíjová kaponiera, původně místo poslední obrany, se proměnila ve stylový hostinec Citadela, kde Vám atmosféru navodí obsluha oděná do stylových dobových kostýmů. Čeká Vás více než chutné svatební hodování a lahodný mok, vše dle Vašeho přání.

 

... ...

 

Posádka fortu myslí i na různé veselé kratochvíle pro Vaše hosty, jako je například historická ruleta, zábavné soutěže, střelba ze sálové pistole na terč a další. Divadelní principál Vás pozve na skvělé humorné představení s historickými zbraněmi či večerní komentovanou prohlídku pevnosti s loučemi. Jako památku si můžete na historickém tiskařském lisu vlastnoručně vytisknout dřevoryt s motivem naší pevnosti.

 

... ...

 

V samém srdci fortu se nachází velké nádvoří, vhodné pro rožnění a venkovní posezení. Je vhodným místem pro uspořádání koncertu, tance nebo strhující a mystickou ohňovo-šermířskou show, představení plné ohňů, soubojů, krásných tanečnic a kaskadérských výkonů, za doprovodu živé hudby.

 

Večerní osvětlení nádvoří hořícími loučemi navodí příjemnou atmosféru s nádechem dob dávno minulých.

 

... ...

 

Mohutné zdi pevnosti Vám zaručí naprosté soukromí a nerušenou zábavu až do ranních hodin.

 

...Věřte, že netradiční prostředí pevnosti Fort XVII v Křelově u Olomouce vykouzlí krásné a nezapomenutelné svatební okamžiky. Může být i Vaším životním zážitkem a pěknou vzpomínkou na nejkrásnější den Vašeho života....

 

... ...

 

 

Autor: Fort Křelov, www.forty.cz
14.12.2011

 

 

Mohlo by Vás také zajímat:

...Svatba ve Svaté Kateřině

O svatbě jsem měla od puberty jasnou představu. Viděla jsem před sebou krásné a romantické místo někde v lesích. Po třicítce k tomu sice přibyl i požadavek na veškerý komfort, včetně postele s nebesy...

více...

...Romantická svatba na Zámku Trnová

Chcete prožít romantickou svatbu na zámku ve zcela soukromém prostředí? Nabízíme Vám ideální místo v těsné blízkosti Prahy nedaleko Zbraslavi – Zámek Trnová.

více...

...Netradiční svatba na Tvrzi Hummer

Toužíte po netradiční svatbě, ale zároveň Vás láká i zaručená klasika? Jedna taková svatba byla k vidění na Tvrzi Hummer a my jsme si dovolili vyzpovídat její hlavní aktéry.

více...

 


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 10675×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...