Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Svatební víno - víno na svatbu > Články > Korkovné - co vlastně korkovné znamená?

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Korkovné - co vlastně korkovné znamená?

Korkovné je poplatek za donesené alkoholické nápoje do vámi vybrané restaurace. Nemusí se tedy jednat pouze o víno. Věřte nebo ne někde se bere korkovné také za svatební dort či svatební cukroví.


V případě, že vám restaurace není schopna nabídnout takové nápoje, které požadujete nebo si chcete dodat víno z vlastního sklípku či od svého dodavatele vína - je možné domluvit se s nimi na takzvaném korkovném, které se ve většině případů počítá na láhev.

 

Chcete-li tedy na své svatbě konzumovat vlastní alkohol, doporučujeme vám domluvit se na této možnosti na začátku jednání s vybranou restaurací. Vždy se seznamte s jejich nabídkou a na jejich požadavku a výši korkovného.

 

.........
Zdroj fotografií: www.dobravina.cz

 

Výše korkovného

Korkovné za víno se v České republice pohybuje v rozmezí od 30 – 250 Kč (za láhev případně za litr)  u tvrdého alkoholu může být korkovné např. 200 Kč i více ( za litr) vždy záleží na dané restauraci a jejich nabídce.


Druhou variantou korkovného je platba ,,paušální,, – neplatíte tedy za počet lahví či litry, ale uhradíte domluvenou částku např. 1500 Kč a více. Poté si budete moci konzumovat donesené alkoholické nápoje.


A třetí variantou je to, že korkovné neplatíte - je to ta nejlepší možnost. Některé restaurace korkovné nepožadují z důvodu např. pronájmu prostor, větší konzumací jídla…..


V každém případě vám přejeme ať to vaše korkovné je pro vás co nejpřijatelnější.

 

Autor: Hana Ondrušová, www.dobravina.cz.

 

 

 

 

 

 

 


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 12407×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...