Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Společenské šaty a oblečení pro hosty > Články > Profesionální stylistka na společenskou módu – jak ji poznat a kde ji najít?

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Profesionální stylistka na společenskou módu – jak ji poznat a kde ji najít?

Dostala jste pozvání na večírek, významný ples nebo premiéru v opeře? Nejspíš Vás hned na začátku napadne: „V čem tam půjdu?“ Jasně, v šatech. Ale nejvíce ženy tápou – V JAKÝCH?

gallery item foto

 

Pokud nechodíte na plesy rok co rok, jistě Vám hned nebude jasné, jaký druh šatů se na danou společenskou událost hodí. Natož pak, které šaty z nabídky salonů a prodejen vybrat?

 

Bude to chtít poradce a to nejen z řad svých kamarádek a přátel. Někoho, kdo oboru večerního odívání rozumí, kdo rozumí módě i společenské etiketě.

 

Široký výběr společenských šatů najdete ve specializovaných prodejnách a půjčovnách se společenskou a večerní módou. Zde také hledejte „svého poradce“ - profesionální stylistku na společenskou módu.

 

Jak tedy módní stylistku v salonu se společenskými šaty poznat? Čím Vám bude nápomocná?

1.  Především tím, že je odbornicí na módu. Má znalosti o textilních materiálech, výrobních procesech a má estetické cítění. Módu zkrátka miluje, módou žije. A společenské šaty si vybrala jako svou specializaci.

 

2. Je školená ve společenské etiketě a etiketě odívání. Ví, jaké střihy šatů se hodí na tu kterou společenskou událost. Stylistka má přehled, jaké společenské šaty se na trhu nabízí a co je ve společenské módě aktuálně „trendy“.

 

3. Její role spočívá i ve výběru šatů do nové kolekce salonu. Má dokonalý přehled o každém kousku šatů v salonu, takže už po příchodu Vám ušetří čas rychlou nabídkou konkrétních stylů šatů.

 

4. Musí být zčásti i psycholog. Umí vnímat zákazníka komplexně a tomu přizpůsobit i nabídku šatů. Dobrá stylistka dokáže během prvních minut odhadnout

  • osobnost zákazníka,
  • jeho styl (což už je vidět z oblečení, ve kterém přišel),
  • proporce, atd.

 

5. Tím je tedy schopná zákaznici nabízet převážně ty střihy šatů a materiály, které jí sednou, vyzdvihnou přednosti postavy nebo šikovně potlačí případné nedostatky; samozřejmostí je doporučení vhodného barevného odstínu šatů dle barevného typu zákaznice.

 

6. Stylistka miluje doplňky, protože ty korunují celkový dojem. Doporučí Vám k šatům – vhodné šperky, boty, kabelky aj. Mnohé salony se na tyto doplňky specializují a rádi Vám nabídnou možnost si vše na jednom místě se šaty vyzkoušet a zakoupit.

 

7. V umění komunikace a navození příjemné atmosféry by měla umět plavat, jako ryba ve vodě.

 

8. Neocenitelná je i její schopnost být kritická.

...Profesionální stylistka Vám nebude lhát, pokud uvidí, že Vám šaty nesednou. Jejím úkolem je umět odborně poradit a nebát se zákaznici případně i říct, že vybraný model není příliš vhodný, tak aniž by měla pocit, že ji uráží. Nabídne jí jinou vhodnou variantu. Nicméně konečné rozhodnutí stejně závisí na zákaznici a jejím pocitu....

říká Šárka Knězová, módní stylistka ze salonu Dianthé Praha.

 

9. Odborná zkušenost v šití je dalším velkým plus profesionální stylistky; šaty umí zabrat, povolit, zkrátit, aby padly jako na míru a poradí si se všemi případnými nedostatky a drobnostmi, které chybí k úplné dokonalosti. Pokud si šaty půjčujete, vždy počítejte s tím, že úpravy na nich lze provádět pouze v takové míře, aby bylo možné vrátit je do původního stavu. Veškeré tyto úpravy jsou v ceně šatů.

 

10. Tím, že si je stylistka ve své branži jistá, Vám nabízí neocenitelný pocit důvěry, který potřebujete při obsluze ve společenském salonu mít.

 

gallery

 

V prodejně a půjčovně společenských šatů známé pod názvy Venésis a Dianthé Praha se s profesionálními módními stylistkami setkáte.

 

Jsou to mladé usměvavé slečny, které vystudovaly různé oděvní školy či mají za sebou kurzy pro módní stylistky. Nechejte se hýčkat jejich přístupem. A věřte, nikam nespěchají. Jsou zvyklé obsluhovat zákaznici hodinu i více. Nebojte se využít jejich rad a vyzkoušejte, co navrhnou. Jen ony ví o klamu, které šaty dělají, když visí pouze na ramínku a pak oblečené ožijí, jako na Popelce. Třeba právě na Vás!

 

 

Autor: Ivana Literová, www.dianthe.cz,www.venesis.cz
29.08.2011

 


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 4492×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...