Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Společenské šaty a oblečení pro hosty > Články > Tipy na večerní společenské šaty aneb proč neskončit zase v černých

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Tipy na večerní společenské šaty aneb proč neskončit zase v černých

Letošní společenská móda je pro ženy výzvou: NEJÍT na ples či jinou večerní akci V ČERNÉ!:-) Jistě jste si všimli, že převážná většina českých žen sáhne nejčastěji po černé.

...

 

Nutno říci, že právem: černá je totiž sázka na jistotu – opticky zužuje, nevyniká a mnohdy je opravdu i sexy. Ale proč tam, kde „malé černé“ nepředepisuje dress code, nezkusit změnu a NEZAPŮSOBIT BAREVNOSTÍ? Barvy omlazují, zaujmou a dodávají šmrnc.

 

I tvůrci společenské večerní módy se inspirovali trendy běžné módy pro podzim a zimu 2011-12 a vytvořili kolekce plné barev. Značka LUXUAR FASHION ze salonu Venésis & Dianthé je toho svou nabídkou společenských šatů důkazem:

 • různé kombinace barev
 • něžné duhové a akvarelové přechody
 • efektní prvky zvířecích či květinových vzorů

 

Barevnost šatů zjemňují lehké materiály, převážně šifon a jeho vrstvení, nepravidelné a i pravidelné plisování, dlouhé cípy, různé mačkání apod.

 

gallery

 

Pro zájemce o JEDNOBAREVNÉ šaty by měla být tuto sezonu na prvním místě barva zářivá královská modř anebo nadčasová výrazná červená.

 

gallery

 

...Co se týče STŘIHŮ večerních šatů, pak letos dominuje splývavost, obtékání postavy, popř. rozšíření od boků nebo kolen dolů, vysoký pas a střižení pod prsa. V oblasti dekoltu převažuje rafinovaná asymetrie na jedno ramínko nebo za krk. Případnou jednoduchost oživují různé prostřihy v siluetě šatů, např. na jedné straně pasu nebo části zad anebo dlouhé rozparky u nohou....

uvádí Veronika Kuchařová, stylistka salonu Venésis & Dianthé Praha.

 

gallery

 

KRÁTKÉ BAREVNÉ KOKTEJLOVÉ ŠATY jsou ozvláštněny nabíráním a vrstvením lehkého šifonu, řasením, různým skládáním materiálu přes sebe do pásků, či zvýrazněny páskem s ozdobou v jiné barvě než jsou šaty. A jako u dlouhých šatů je důraz kladen na asymetrii - jedno ramínko, a pas. Střih a barvu krátkých šatů zvolte dle postavy i věku.

 

gallery

 

Inspirujte se známými osobnostmi z médií. Například Nikol Moravcová (moderátorka a modelka) – zazářila na nedávném vyhlášení vítězky Elite Model Look, snad jako jediná z ostatních pozvaných, ve výrazných veselých barvách, zatímco její kolegyně z branže zvolily monotónní černou a splynuly..

 

gallery

 

Autor: Ivana Literová, www.dianthe.cz, www.venesis.cz
25.11.2011

 

 

Mohlo by Vás také zajímat:

...Profesionální stylistka na společenskou módu – kde ji najít?

Dostala jste pozvání na večírek, významný ples nebo premiéru v opeře? Nejspíš Vás hned na začátku napadne: „V čem tam půjdu?“ Jasně, v šatech. Ale nejvíce ženy tápou – V JAKÝCH?

více...

...Co si obléct na svatbu

Jste pozvaná na svatbu a nevíte, co si vzít na sebe? Chcete vypadat perfektně a zároveň se obáváte, zda vámi vybrané oblečené bude vhodné? Žádný strach. Poradíme vám.

více...

..Rozhovor s módní návrhářkou svatebních šatů Helenou Mertlovou

Napadlo vás někdy, že by bylo lepší si místo zapůjčení vaše svatební šaty koupit? Zcela jistě byste v takovém případě zamířila do některého ze svatebních salonů a vybírala z nabízených modelů.

více...


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 8031×

Diskuse

 • <<
 • 1
 • >>
 • Nalezeno 1 příspěvků. Stránka 1 z 1.

Odpovědět

Jituska25

24.07.2017, 11:52

Společenské šaty

Hezký článek, já teda dávám v případě společenských šatů přednost výrazným barvám, jako je např. červená. Teď má jedny odsud https://www.amodio.cz/kategorie-produktu/damske-saty/spolecenske-saty/ a jsem z nich nadšená. Hlavně jsou to perfektní šaty jak do společnosti, tak i např. na venkovní svatby apod.

Odpovědět

 • <<
 • 1
 • >>
 • Nalezeno 1 příspěvků. Stránka 1 z 1.