Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Svatební účesy > Články > Make-up a styling nevěst s bříškem i po porodu

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Make-up a styling nevěst s bříškem i po porodu

Známá vizážistka Petra Hayek vám prozradí, jak je to s vizáží a stylingem pro těhotné nevěsty a nevěsty - maminky. Její vzkaz je jasný - holky, dá se to zvládnout!

 

gallery item foto

vizážistka Petra Hayek

Nedávno jsem se dočetla, jak u nás každým rokem roste počet dětí, které se narodí mimo manželství. Je jich už dokonce přes 40 procent! Ještě si to pamatuju jako malá, kdy se říkalo svatba, první dovolená v Jugoslávii, první dítě, druhá dovolená v Jugoslávii, druhé dítě...však to znáte. Na svobodné maminky se prý lidé v té době dívali skrz prsty.

 

Dnes už se nad tím nikdo nepozastaví, my ženy jsme více svobodné, nezávislé a emancipované. Ale i tak snad skoro každá z nás sní, že jednou potká toho pravého a že se svatební den stane nezapomenutelným zážitkem, o kterém bude jednou vyprávět svým dětem a vnoučatům. A já se při své práci stále častěji setkávám s maminkami nebo nastávajícími maminkami, které chystají svatbu, ale mají z ní zbytečné obavy a bojí se, že si svůj den D pořádně neužijí. Holky, dá se to zvládnout!

 

Svatba s bříškem

 

Před pár týdny jsem líčila nevěstu s pěkně se kulatícím bříškem. Kariéra v zahraničí, rychlý životní styl a po dlouhé době si našla pořádného chlapa. Celá šťastná mi vyprávěla, jak už propadala skoro panice, že už se snad ani nikdy vdávat nebude, natož tak těhotná! Někdy se zkrátka věci seběhnou úplně jinak, než jste si naplánovala jako malá holčička... Stejně jako řada jiných žen si prošla kolotočem svatebního zařizování, kvůli svému stavu o to více vyčerpávajícím. Patřila mezi ty, které si vše chtěly zařídit podle sebe a mít vše pod svou vlastní kontrolou. Ale existují i způsoby, jak si svoji roli ulehčit. Svatba na klíč bude řešením pro ty nejvytíženější z vás. Vhod může přijít také svatební koordinátorka, která většinou svatební rozpočet nezruinuje, zbaví nevěstu organizačních stresů a přitom ji nechá mít vše pod dokonalou kontrolou. Tuhle roli ale samozřejmě mohou zastat organizačně zdatné kamarádky (to jsme snad všechny, ne?).

 

Ani vybírání svatebních šatů nemusí být trápením! Syndrom nevěst je vypadat co nejštíhleji. Dokonce jsem se setkala i se sešněrovanými bříšky v korzetu. V takovém případě si nejsem jistá, jestli je nevěsta schopná v šatech vydržet déle než hodinu. Holky, existuje spousta krásných, pohodlných, romantických a velmi elegantních svatebních šatů, ve kterých vám bříško ještě udělá parádu. Pokud byste ho i tak chtěly maskovat, nezapomeňte na fakt, že spolu s ním se zvětšují i vaše prsa, tak pokud chcete odvést pozornost, jednoduše je vystavte v hlubším dekoltu a spodní část šatů volte s větším počtem záhybů a aplikací.

 

Svatební líčení a styling nastávajících maminek mám obzvláště ráda, existuje totiž celá řada fíglů, jak z nevěsty udělat pořádně sexy kočku! Nejvíc mě pak na tom baví, když svatební hosté mohou obdivovat sebevědomou, šťastnou a krásnou ženu, která rostoucí bříško promění ve svůj hlavní trumf.

 

Při líčení je třeba pamatovat na to, že u těhotných žen pracuje celá řada hormonů trochu jinak. Pleť se vám bude nejspíše více mastit, popř. se může objevit i nežádoucí akné. Pokud je pleť jen více mastná, volila bych spíše suchý podklad jako pudr-make-up v jednom. Dá se během dne lépe a rychleji opravovat a nevytváří tzv. „mapy“. Pokud je pleť náchylnější k akné, doporučuji zvolit krémový lépe krycí podklad s kvalitním pudrem. Zbaví se tak drobných nedostatků a její pleť na fotkách bude vypadat dokonaleji. Mějte se ovšem na pozoru s nanášením silných vrstev makeupu a korektoru! Většina svateb je za bílého dne. Vaše pleť musí stále působit přirozeně.

 

U těhotných nevěst mám spíše představu přirozenějšího líčení, ale samozřejmě to není pravidlem. Vše záleží na tom, co bude nastávající mamince více slušet. Nevěstám kladu pouze na srdce, aby si rozmyslely, co chtějí ve svém líčení upřednostnit. Zda to budou např. výrazně namalované oči doplněné o umělé řasy, nebo zda zvolí raději jemnější oči a výrazné rty. Výrazné oči se dají vystínovat na tisíce způsobů a pokud nevěsta nemá problémy se slzavýma očima, mělo by jí oční líčení bez problémů vydržet celý den. Se rty je to komplikovanější v tom, že jsou ve svatební den středem zájmu. Nejen že nevěsta dostane svatební polibek, ale pak ještě líbá spousty dalších svatebních hostů. Máme tedy dvě možnosti: naze vypadající lesklé plné rty ve světle růžové, jejichž barva se během dne nemusí hlídat a stačí doplňit i „poslepu“ leskem, nebo tmavé neslíbatelné rtěnky.

 

PetraHayekVizaz

 

Svatba s mimčem

 

Řada žen, které svoji svatbu, ať už plánovaně nebo neplánovaně, chystají brzy po porodu, si myslí, že hned jak porodí, navléknou korzet, stáhnou břicho a vdají se krásné a štíhlé. Svatba s miminkem je ale někdy zapeklitější. Maminka si totiž musí uvědomit některé skutečnosti. První je ta, že vaše tělo se po porodu změní.Bude chvíli trvat, než se bříško zatáhne a pak vzhledem k silnému zatížení a zavodnění má vaše tělo tendenci vypadat jako z bláta. Stane se to i těm maminkám, které se snaží být aktivní. Proto je velmi důležité se hned po porodu (6 neděl) začít o sebe starat a své tělo začít znovu trápit, tentokrát cvičením. Sama moc dobře znám tu únavu po probdělých nocích, ale holky, jde to a ten dobrý pocit za to stojí!

 

Když už si najdete s miminkem ten správný rytmus, tak pomyšlení na svatební blázinec je často tím posledním, na co chcete myslet. Vždyť sotva stihnete své denní povinosti! Pro samotnou přípravu pro vás bude platit to samé jako u nastávajících maminek, dají se najít šikovní pomocníci a nemusí to být vůbec drahé!  A nebojte se,  miminka většinou nesou svatbu svých rodičů velmi statečně.

 

Líčení nevěst-maminek je v podstatě stejné jako u nevěst bezdětných a i cíl je pořád stejný…vypadat co nejlépe! Druh podkladového makeupu většinou zvolím takový, na který je nevěsta zvyklá, popř. doporučím takový, se kterým mám nejlepší zkušenost vzhledem ke konkrétní pleti. Líčení očí a rtů většinou odladíme s nevěstou na zkoušce, kde postupně přidáváme intenzitu, dokud nejsme spokojené. Mám velmi ráda elegantní nevěsty. Vždy svým klientkám radím, aby byly obezřetné při výběru šperků a vlasových ozdob, méně je někdy více a důležité je hlavně to, aby k sobě tyto věci navzájem ladily.

 

Pro maminky platí dvojnásob, že je ve svatební den dobré mít po ruce někoho, na koho je miminko zvyklé, aby se maminka mohla nechat nalíčit a učesat. Ale vlastně stejně často skončíme u toho, že krmíme přesnídávkou při výrobě účesu, kojíme při pudrování a miminko tráví velkou část zkrášlovacího procesu v náručí maminky. A ono to nakonec vůbec není na škodu! Jak si dokážete užít svůj svatební den je jen a jen na vás!

 

Autor: Petra Hayek, www.supermakeupartist.com

profil Petry na Svatby.cz

 

Čtěte více na téma Svatební líčení a Svatební účesy


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 5709×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...