Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Barevná typologie > Články > Barevná typologie - aneb bez pravidel to nejde

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Barevná typologie - aneb bez pravidel to nejde

K dokonalému a perfektnímu vzhledu nevěsty nepatří jen krásné šaty, romantická lokalita či netradiční menu. V den svatby je totiž důležitá především sama nevěsta. Její charisma, styl a v neposlední řadě vhodně zvolené barvy.

 

Barvy hrají v našem životě významnou roli,ovlivňují naše reakce, pocity i náladu. Řada žen umí využít svého instinktu a pozná, která barva jí sluší, která rozjasní obličej, nechá vyniknout její tváři. Někdo to ale neumí a pak je na místě rada odborníka.

.

Kompletní teorie barev je pro laika poměrně složitá. Pro své klientky používám zjednodušený systém čtyř barevných typů, dle ročních období - jaro, léto, podzim, zima.

Výhodou tohoto systému je přímá komunikace, kde volbu odstínu barev může ovlivnit nevěsta sama svým názorem a vkusem. Důležitým faktorem je navíc oblíbenost barev, její nálada a také psychický stav klientky. Například může uvažovaný odstín barvy odmítnout s tím, že se jí vůbec nelíbí, nemá ho ráda apod.

.

Celé poradenství, pro výběr vhodných barev tkví v tom, jaký je podtón pleti, který může být teplý, studený či neutrální. Dále síla kontrastu barvy očí a vlasů. Poté se nám velmi zjednoduší celkový výběr barev pro líčení a případného zvolení barvy vlasů svatebního účesu.

Sama velké změny před svatbou svým klientkám nedoporučuji, nemusí to vždy dopadnout podle představ. A tak proč si kazit predsvatební přípravy? Barvová typologie pomůže také při volbě doplňků do účesu, šperků, svatebních šatů a květin.

 

"Žít bez barev je nesmyslné a absurdní: barvy zjasňují, oživují, povzbuzují a přinášejí potěšení těm, kteří je nosí ,i těm, kteří je pozorují." (Gianni Versace)

 

Autor: Štěpánka Adámková

[stepanka.adamkova@seznam.cz]

 


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 4776×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...