Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Svatby na klíč > Články > Svatební koordinátor ANO / NE?

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Svatební koordinátor ANO / NE?

Není Vám jasné, k čemu by Vám byl svatební koordinátor, když si celou svatbu organizujete se snoubencem sami? Nechápete, zda a proč je vůbec někdo takový na svatbě potřeba? Váháte, zda to není zbytečnost? Na výše uvedené otázky nám odpověděla přímo odbornice na danou problematiku. Tou je svatební koordinátorka Marta Šubrtová, která v této oblasti pracuje již více jak jedenáct let.

 

Pokud si chcete svatební den užít v klidu a pohodě a nestarat se o detaily jako: v kolik hodin se vyjíždí? Nezapomněli svědci občanky? Kdo odveze ve svatební den ráno dekoraci do restaurace? Kdo vyzdobí svatební místo v zahradách? Kdo pohlídá, aby se na parkoviště vešla všechna naše auta. Kdo dohodne s fotografem, na jak dlouho a kam se pojede na focení? Kdo řekne hostům, co se bude dít, zatím co my jsme na focení?

Tohle je pouze část otázek, které začínají zájmenem KDO. Pokud se rozhodnete, že tyto a další otázky budete ve svatební den řešit sami, pak nikoho jako svatebního koordinátora nepotřebujete. O všechno se postaráte sami, všechno si ve svatební den zařídíte sami. Ale zbude Vám čas i na to, užít si ten výjimečný den se svými příbuznými a známými? Mnoho snoubenců mi vždy po svatbě říká: „bylo to celé moc krásné, ale tak nějak rychle to všechno uteklo.“ Ano, je to jen jeden den (vlastně jen půl dne) a čím menší část vyplníte organizováním, tím více času Vám zůstane na zábavu.

Zkuste se nad touto stránkou Vaší svatby alespoň na minutku zamyslet. Neznamená to hned, že si musíte najmout profesionálního svatebního koordinátora, tuto práci může zvládnout i někdo z vašich hostů. Ale určitě stojí za to si to předem pořádně promyslet. Můžete využít například pomoci svědka nebo prostě někoho, kdo má alespoň trošku organizační talent a o všechna ta „KDO“ se postará za Vás.

Také to na mnoha svatbách vypadá tak, že každý z příbuzných a známých zajišťuje něco, což je také možné, ale zase zde platí pravidlo, že by měl být určen jeden „styčný důstojník“, který bude vše řídit. Kam dávat dorty, kam svatební dary, kde jsou dárečky pro hosty, … a spoustu a spoustu dalších detailů.

Přeji Vám, aby mé zkušenosti svatebního koordinátora Vám alespoň trošku pomohly při plánování, ale hlavně při vlastním prožitku vašeho krásného svatebního dne.

Autor: Marta Šubrtová.

Pokud ani tento článek nezodpověděl všechny Vaše otázky a i nadále máte na Martu Šubrtovou ještě jiné dotazy, můžete je samozřejmě položit v naší diskuzi na téma ZEPTEJTE SE NAŠICH KOORDINÁTOREK, kterou naleznete ZDE.
Přičemž pro vložení dotazu se musíte přihlásit v pravém horním rohu nebo zaregistrovat ZDE.

Více informací o našich službách nalezneteZDE.


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 8346×

Diskuse

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 2 příspěvků. Stránka 1 z 1.

Odpovědět

Mypimlico

07.10.2012, 10:28

svatební koordinátorka - vlastní zkušenost

Už je to rok, co jsme se brali za pomocí agentury Báječná svatba. I po tom roce, kdy většinou člověk zapomene na problémy a zůstává mu v paměti to pozitivní, bych nesvěřila tento velký den této agentuře. U nich vše funguje do doby, než nemáš na věci svůj názor. Pokud otrocky následuješ jejich instrukce a doporučení a vypneš mozek, tak je to ok. Jakmile máš vlastní představu, která se liší od jejich, tak začnou manipulovat, vztekat se a připadáš si jako idiot. V takových případech spíš hledají důvody, proč to, či ono nelze,místo toho, aby hledali způsoby, jak by to předse jenom šlo zařídit. Stejnou zkušenost jsme měli i s fotografkou, kterou nám doporučili. Navrhla nám svatební knihu, ve které se nám nelíbila skladba fotek, byť fotky nafotila moc hezky, a to byl kámen úrazu. Na mne argument typu "takto to chce každý" fakt nefunguje. Nakonec jsem si tedy spoustu věcí zařídila raději sama, než bych se měla hádat s hysterickou paní majitelkou a jejím kolektivem. Takže jsme platili za něco, co jsme v konečném důsledku nevyužili. V každém případě, ať už to bude jakkoliv, přeji všem, co vás to čeká hodně štěstí !!!!

elizabeth_

03.01.2017, 19:30

Zklamání

Já mám špatnou zkušenost s agenturou Báječná svatba. Odstoupili jsme od smlouvy poté, co vyšlo najevo, že si agentura nepřiznaně bere provize od dodavatelů, kteří nám potom navýšili cenu. Některé ceny ze seznamu dodavatelů, který nám paní Uldrichová zaslala, už byly automaticky navýšené - vždy o pár tisíc, např. fotograf, kameraman, než co by ta samá služba stála bez agentury. Proto důrazně doporučuji vše kontrolovat bokem, třeba anonymně u dodavatelů a potom cenu porovnat. Byla jsem velmi zklamaná.

Odpovědět

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 2 příspěvků. Stránka 1 z 1.