Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Svatby na klíč > Články > Plánování svatby se svatebním koordinátorem

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Plánování svatby se svatebním koordinátorem

Tak a je to tady. Požádal vás o ruku a na vás čeká dost náročné období plánování svatby. Pokud jste se rozhodli pro svatbu na jaře nebo v létě, jako většina ostatních párů, je ideální doba na to, začít s přípravami. Termíny v tomto období jsou totiž naplněné již několik měsíců dopředu a na vás teď bude, abyste si svůj svatební den připravila a naplánovala tak, aby byl jedním z nejkrásnějších ve vašem životě.

Martina Pykalová 1

         

    Skvělou variantou pro vás proto může být domluvení spolupráce se svatební koordinátorkou. Nebojte se, že tato volba nějak výrazně navýší váš, mnohdy napjatý, rozpočet. Právě tato osoba má totiž své, zkušenostmi prověřené, dodavatele, se kterými má mnohdy uzavřené velmi výhodné nabídky, které byste jinak jako řadová zákaznice nezískala. V České republice, troufám si podotknout, není tento trend ještě tak docela běžný, avšak vše směřuje k tomu, že zanedlouho budou služby koordinátorky stejně samozřejmou záležitostí jako fotograf či florista.

 

 

Martina Pykalová 2

Pokud byste přesto chtěla svůj svatební den připravit sama (spolu s partnerem, samozřejmě), bude pro vás lépe držet se dodavatelů, se kterými máte vy nebo vaši známí dobré zkušenosti. Není nic horšího, než když budete mít na svatbě kapelu, která je společensky dost unavená, protože měla den předtím jinou akci, fotografa, od kterého dostanete fotky, které by zvládla vyfotit i vaše neteř nebo pokud restaurace odbyde vaše svatební menu kouskem studené podrážky, protože jinak to prostě neumí.

           

 

Tady je tedy pár rad, které vám pomohou zvládnout vše na jedničku:

-pokud nemáte zkušenosti s restaurací, ve které chcete mít hostinu, zajděte tam předem „inkognito“ na oběd, sledujte, jako se chová personál, jak vypadá a chutná jídlo, jak se tam cítíte. I když vám potom naslibují hory doly, velký rozdíl v tom většinou nebude.

-Hned poté, co znáte termín a místo svatby, přemýšlejte o hudbě a fotografovi. Ve svatební sezóně mají většinou nabito a nevyplácí se nechávat je na poslední chvíli.

-I když máte přesnou vizi toho, jak budou vypadat vaše šaty, nechte si od odborníků poradit. Jiné šaty se hodí do kostela se stovkou hostů, jiné na radnici s pár příbuznými.

-Od šatů se teprve odvíjí to, jaká bude svatební kytice a co bude mít na sobě ženich. Pamatujte, musíte k sobě ladit!

-Není od věci sladit také všechno ostatní, svědky, rodiče a jejich květiny plus výzdobu svatební hostiny.

-Pokud nechcete, aby vaši hosté koukali celý večer na hodinky, zpestřete jim večerní program nějakou zábavou. Nemusí to být zrovna ohňostroj, stačí maličkost a pokud máte v příbuzenstvu někoho, kdo např. tančí břišní tance, umí kouzlit nebo má jinou vášeň, kterou se může pochlubit, poproste je o laskavost. Určitě vám rádi vyhoví, ostatní to zabaví a většinou to nebude nic stát :-)

           

 

   Mohla bych takto pokračovat ještě dlouho, bohužel teď už je to jen na vás. Přemýšlejte proto o výhodách služby svatebních koordinátorek. Jejich jedinou touhou totiž je, udělat váš svatební den naprosto dokonalý, a to nejen pro vás, ale pro všechny zúčastněné. Přeju vám šťastnou ruku při výběru dodavatelů, pevné nervy při zvládání potíží a něco nakonec: i když vám někdo bude říkat, že  je to přece jedno, jak to bude, protože na tom nezáleží, je to jen jeden den, atd. - klidně se na to vykašlete, protože PRO VÁS to důležité je! Hodně štěstí v manželství.

 

 

Martina Pykalová 3

 

 

Autor pro Svatby.cz  Bc. Martina Pykalová,

svatební koordinátorka

České Budějovice

Více článků najdete na téma Svatby na klíč


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 6387×

Diskuse

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 1 příspěvků. Stránka 1 z 1.

Odpovědět

osmnactka18

06.02.2017, 17:01

Ivana321

My jsme svatební hostinu organizovali se společností http://www.benchmarkevents.cz/ a byli jsme nadmíru spokojení. Použitím různých dekorací dokázali vytvořit jedinečnou atmostféru, na kterou rádi vzpomínáme nejen já s manžele, ale i hosté. :)

Odpovědět

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 1 příspěvků. Stránka 1 z 1.