Nacházíte se zde: Úvod > Před svatbou > Zásnubní prsteny > Články > Jak správně objednat zásnubní prsten

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Jak správně objednat zásnubní prsten

Pánové, ačkoliv se to Vám to zdá zvláštní a pokaždé, když vkročíte do obchodu a chcete objednat přítelkyni (partnerce) zásnubní prsten, jste překvapeni dotazem prodejní asistentky, „jakou že to velikost vlastně potřebujete?“, je to věc zcela zásadní a k objednání prstenu nutná.

 

Každá žena má jiné tělesné dispozice a i její ruce jsou od ostatních žen a dam odlišné a velikosti prstů jiné. Globálně platí, že u praváků bývají prsty na pravé ruce tlustší a na levé tenčí a je nutné s tím počítat.

 

Dále je třeba vědět, na které ruce bude partnerka zásnubní prsten nosit. V období zásnub (většinou po dobu 1 roku před svatbou) se nosí na levé ruce, na místě, kam pak přijde prsten snubní. Pak jej ženy přendají na pravý prsteníček. Ten je většinou, jak již bylo zmíněno, tlustší oproti prsteníčku na levé ruce. Proto je třeba zvážit velikost prstenu i z tohoto pohledu a nenechat jej vyrobit přesně ve velikosti levého prsteníčku, ale o malinko větší.

 

Některé ženy ovšem chtějí i po svatbě nosit jak snubní, tak zásnubní prsten na levém prsteníčku a pak je třeba počítat s touto variantou a nechat prsten vyrobit dle míry levé ruky přesně.

 

V případě, že objednaná velikost nebude zcela sedět na prstu, není pro nás problém prsten ZDARMA zmenšit/zvětšit a to až o 2 čísla. Neplatí to pro více-kamenové prsteny, kde by mohlo dojít změnou velikosti k poničení umístění kamenů a tím k možnému vypadání.

 

Většina žen se pohybuje v rozmezí velikostí 50 – 58 dle měřících kroužků (podle jiného typu značení v rozmezí velikostí 10 – 18), což odpovídá obvodu prstu 50 - 58mm. Samozřejmě se dělají zásnubní prsteny i větší.

 

Nejlepší variantou měření prstu je pomocí měřících kroužků (na obrázku níže), které mají v každém zlatnictví.

                                                 

...

 

 

V případě, že prst nemůžete takto změřit, můžete si vyzkoušet některý z partnerčiných prstenů, který nosí na prsteníčku pravé nebo levé ruky a podle toho, na kterém Vašem prstu dobře sedí, změřit velikost, tzn. obvod prstu co nejpřesněji například pomocí provázku/proužku papírku/pomocného měřítka, viz. níže. Bohužel u tohoto způsobu měření nelze garantovat, že zvolená velikost bude správná.

 

Pomocné měřítko:

  • vytiskněte si pomocné měřítko a pro jistotu přeměřte pravítkem zda je každý dílek roven 1 mm. Pokud je měřítko jiné, máte patrně špatně nastaven tisk. Tisk musí být nastaven tak, aby u možnosti “Nastavit podle velikosti papíru” byl text “Bez měřítka”.
  • pokud je měřítko správně vytištěno, pak jej v rozšířeném místě proužku prostřihněte.
  • omotejte si proužek kolem prstu číslicemi nahoru a zastrčte užší část do prostřihnutého místa.
  • papírové měřítko by mělo na prstě sedět tak, jako prsten Vaší přítelkyně.
  • velikost odvodíte od místa střetu čárky s prostřiženým místem.

 

 
  ...

...

 

Dále je možné donést do zlatnictví prsten, který partnerka nosí a nechat si jej změřit na zlatnickém kuželu (opět na obrázku níže), trnu, který je přímo určen k měření prstenů. Pak je největší pravděpodobnost, že prsten bude dobře sedět na prstu Vaší partnerky.

 

...

           

 

Pokud ani toto není možné, pak můžete zkusit porovnat prsten s pomocnými kroužky:

...  ...  ...  ...  ...  ...

...  ...  ...  ...  ...

...  ...  ...  ...  ...

...  ...  ...  ...  ...

 


Teď už jen vybrat ten správný prsten a směle požádat o ruku!

 

Autor: Vendula Tomanová, BENET GOLD s.r.o.
www.snubniprsteny.cz

20.04. 2011


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 6956×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...