Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Taneční kurzy > Články > Svatební tanec a jeho příprava

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Svatební tanec a jeho příprava

Už od pradávna byla tradice prvního svatebního tance v našich zemích zakořeněna. Snoubenci se skoro vždy snaží vychutnat si svůj první novomanželský tanec.

 

Většina párů volí často některý ze společenských tanců jako je například waltz, tango, charleston či samba, salsa, romantická rumba či ztřeštěný jive. Ovšem dle přísloví „proti gustu žádný dišputát“ můžeme zaregistrovat různé typy tanečních představení či společných scének.

 

V naší tradici byl vždy žádaným tancem krásný waltz, který se většinou tančil s pocitem požitku jen pro samotný pár, aniž by šlo o snahu se předvést. Šlo o první novomanželský společný tanec na parketě! Pro páry, které se nevěnují tanci v běžném společenském životě, je samozřejmě výhodnější se na tento slavnostní okamžik předem připravit.

 

Dnešní doba umožňuje si  vybrat z mnoha žánrů, a  pokud máte zrovna zájem o ten klasický, je možné se připravit s taneční školou, která vám může pomoci vybrat vhodnou hudbu či zvolit ten správný krok J. Na zvládnutí přípravy samotného tance vám postačí 2-3 lekce přičemž za jednu lekci zaplatíte přibližně 500-600 Kč, což není žádná závratná suma. Pokud máte ovšem zálusk na taneční vystoupení, které vaší svatbu oživí, šokuje či zavede do humorné atmosféry, budete si muset vyhradit na přípravu alespoň 2-3 měsíce a lektor i taneční sál vás vyjdou samozřejmě v součtu na více peněz. Ovšem i tak to nemusí jít do astronomických částek a samotná příprava na svatební tanec je velmi dobrá zkušenost pro budoucí novomanžele. Kromě toho, že se budou muset naučit podřídit se jeden druhému v tanečním pohybu, může společný trénink odhalit i další kvality, které by jeden do druhého nikdy neřekl J.

 

V dnešní světu otevřené době se i do Evropy dostávají různé novinky…. páry při svém vystoupení například začínají svůj tanec ve velmi pomalém a nezáživném rytmu, který se ovšem po chvíli v jediném okamžiku změní na velmi živé a kreativní vystoupení, což u přihlížejícího obecenstva záměrně vyvolá vlnu překvapení.  Ovšem dle mého názoru je toto otázka pouze módního trendu, což můžeme dobře vidět na příkladu USA, kdy takovýto výstup provádí většina svatebních párů.  Aby však takovéto vystoupení opravdu stálo za to, je třeba věnovat dostatek času přípravě samotné.  Zatímco módní vlna svatebních tanců do Evropy teprve přichází, v USA již tento trend narazil na stereotyp a skoro na každé svatbě, kde mají novomanželé svůj první tanec, si můžeme klást otázku: „Co nás asi čeká?“ Čímž se moment překvapení značně zmenšuje. 

 

Závěrem bych rád podotknul, že i když rozsáhlejší taneční vystoupení může být opravdu zajímavá zkušenost, zejména co se týká přípravy, krásně zatančenému waltzu, který se řídí heslem „v jednoduchosti je síla“, nemůže nic ubrat na kráse.

 

 

S pozdravem a tanci zdar

Martin Kopecký

Učitel tance, choreograf, hlavní vedoucí taneční školy Dance for people

www.tanecprolidi.cz

 

 


Průměr: 2,5 | hlasů: 0
Zobrazeno 7558×

Diskuse

V této diskusi není zatím žádný příspěvek.

Přidat nový příspěvek...