Nacházíte se zde: Úvod > Články

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Články

Hledáte-li článek vztahující se ke konkrétnímu tématu, vyberte si toto téma v levém menu.

Články ze všech témat řazené podle data

Řazení podle: nejnovějších | nejčtenějších | nejlépe hodnocených

Užitečné informace - Svatební rozpočet

Svatbu jako takovou z velké části ovlivňuje i finanční rozpočet novomanželů, případně příbuzných, kteří se budou na svatbě jakoukoliv částkou podílet. Dříve byl větší díl placen stranou nevěsty. Dnes však záleží převážně na dohodě a žádné pravidlo už se většinou nedrží.

více...

Neobvyklé okolnosti při uzavření manželství

Nevíte, za jakých okolností nemůže být manželství uzavřeno? Trápí Vás otázky v souvislosti s uzavřením manželství v nezletilosti, uzavření manželství v zahraničí nebo zda je možné uzavření manželství zástupcem? Pak rozhodně čtěte tento článek.

více...

Kdo co platí

Dříve platilo pravidlo, že většinu nákladů hradili rodiče nevěsty. Dnes tomu tak již není. Na financování svatby se zpravidla domluví snoubenci spolu s rodiči. Velmi důležité však je, aby se předem dohodlo, kdo co bude platit.

více...

Svatební hry

Jak zabavit hosty v mezičasech během svatby?Máte-li hravé hosty, jsou jednou z nabízejících se možností klasické svatební hry.

více...

Verše na svatební oznámení

Váháte, jakým veršem ozdobit Vaše svatební oznámení? Můžete použít jak romantické vyznání lásky, tak i klasické verše od známých spisovatelů nebo i jednoduché a výstižné konstatování.

více...

Kolik stojí sňatek? Aneb výše správních poplatků.

Jaké Vás čekají poplatky při uzavírání manželství? Rozdíl je nejen v tom, zda budete mít civilní nebo církevní obřad, ale také záleží na zvoleném místě obřadu.

více...

Dokumenty potřebné ke sňatku

O uzavření manželství musí na místně příslušném matričním úřadě písemně požádat oba snoubenci. K žádosti je třeba připojit buď originály nebo ověřené kopie těchto dokladů:

více...

Svatební zvyky

Svatební zvyky jsou opět v módě. Mnoho starých svatebních zvyků pochází z předkřesťanské doby. Co nám dnes připadá originální nebo vtipné, mělo tenkrát hluboký smysl a bylo bráno naprosto vážně, jiné měly spíš symbolický charakter.

více...

Historie sv. šatů

Ještě v minulém století byly bílé svatební šaty z hedvábí, mušelínu, saténu, tylu nebo krajek výsadou nevěst z vyšší společenské vrstvy.

více...

Církevní sňatek

Snoubenci, kteří se rozhodují pro uzavření manželství, stojí před volbou, jakým způsobem se tato rozhodující událost jejich společného života má udát. Pokud jsou oba nevěřící, uzavřou nejspíš sňatek civilní, který bude mít podobu slavnostního aktu na radnici, v rámci něhož se také vyřídí všechny potřebné formality.

více...