Nacházíte se zde: Úvod > Články

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Články

Hledáte-li článek vztahující se ke konkrétnímu tématu, vyberte si toto téma v levém menu.

Články ze všech témat řazené podle data

Řazení podle: nejnovějších | nejčtenějších | nejlépe hodnocených

Seznam církví

V současné době jsou podle zákona č. 038/1991 Sb. (o svobodě náboženské víry a postavení církví a náboženských společností) registrovány v České republice tyto církve a náboženské společnosti.

více...

Stručný harmonogram svatby

Nejdůležitější je správně svatbu naplánovat. Přípravy na svatbu můžeme zvládnout za 10 týdnů, někdy nad nimi strávíme i několik měsíců. Vše záleží na tom, jaké představy o Vašem svatebním dnu máte, kde chcete mít svatební obřad, v jakých prostorách bude slavnostní recepce, kolik budete mít hostů apod.

více...

Průběh svatebního dne

Jak vypadá klasický svatební den? Co vše byste měli během Vašeho dne D stihnout, abyste zachovali veškeré tradice? Dozvíte se v tomto článku.

více...

Svatební průvod

Jaké je správné a tradiční pořadí řazení vozů při cestě na obřad, pořadí při vstupu do obřadní síně, pořadí při odchodu z obřadu,atd?!

více...

Vznik manželství

Manželství je trvalé společenství muže a ženy založené zákonem stanoveným způsobem. Manželství se uzavírá svobodným a úplným souhlasným prohlášením muže a ženy (snoubenců) o tom, že spolu vstupují do manželství, učiněným před obecním úřadem nebo před orgánem oprávněné (státem registrované) církve nebo náboženské společnosti. Občan České republiky může v cizině uzavřít manželství též před zastupitelským úřadem ČR.

více...

Co udělat po sňatku

Co vše je potřeba zařídit po svatbě? Kde všude musíte nahlásit změny?

více...

Formy manželství

Manželství je v českém rodinném právu zakotveno jako trvalé společenství muže a ženy, jehož hlavním účelem je založení rodiny a řádná výchova dětí. Toto společenství, založené na právním vztahu, je postaveno na zásadách dobrovolnosti a rovnoprávnosti.

více...

Předmanželská smlouva – ano, či ne?

Hned v úvodu je nutno dodat, že mnoho lidí vidí předmanželskou smlouvu stále ještě jako zbytečnost. Nicméně u rozvodového soudu možná poté řada z nich zpytuje svědomí.

více...

Výročí svatby

Každé výročí svatby má své vlastní pojmenování...1 - bavlněná atd.

více...

O zásnubách

Rodina jako společenství existuje odpradávna a s jejím historickým vývojem se ustalovaly určité rodinné zvyklosti, tradice a obřady (narození, svatby, pohřby), které jsou nyní všeobecně uznávány a v malých odlišnostech se dodržují.

více...