Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > "Vše na jednom místě" > Diskuse > farma Blaník- nádherné místo s arogantní majitelkou a příšerným přístupem ke klientům

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Diskuse : farma Blaník- nádherné místo s arogantní majitelkou a příšerným přístupem ke klientům

  • <<
  • 1
  • 2
  • >>
  • Nalezeno 12 příspěvků. Stránka 1 z 2.

Odpovědět

tomallie

27.06.2012, 13:13

farma Blaník- nádherné místo s arogantní majitelkou a příšerným přístupem ke klientům

Ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost ze svatby na farmě Blaník, kterou vlastní pan Miloš Zapletal se svou manželkou.

Farmu jsme si vybrali jako místo pro naši svatbu hned podle internetových stránek již půl roku před termínem, osobní návštěva nás v tom jen usvědčila. Farma je nádherné místo v kouzleném podblanickém kraji. Je nově zbudovaná a nabízí vše, co je ke svatbě potřeba, obřad je možno udělat venku i vevnitř, je zde restaurace, kde dobře vaří a také možnosti ubytování pro všechny kategorie, od krásných nových apartmánů po jednoduché spaní na půdě.

Měli jsme pozváno před 100 lidí, které farma poměrně bez problémů pojala, takových míst bohužel také moc není.

Všechno by bylo skutečně ideální, nebýt přístupu nejvyššího managementu – paní Zapletalové ke klientům, tedy k nám. Během půl roku, kdy jsme svatbu plánovali se na farmě 3x změnil manager/provozní, poslední změna proběhla tři týdny před svatbou tím způsobem, že nová manažerka nedostala příliš informací, takže jsme takto krátce před svatbou řešili vše, již po třetí, od samého začátku. Když jsem si dovolila se paní Zapletalové ohradit, že jejich způsob práce mě jako nevěstu poměrně znervózňuje a nepřijde mi zcela profesionální, reagovala paní Zapletalová dost agresivním emailem zakončený slovy, že pokud se mi to nelíbí, tak mi vrátí zálohy  a můžu jít jinam…tři týdny před svatbou celkem hrdinský čin. Nevím, jestli farma prosperuje natolik, že si může dovolit odmítat takové zakázky, svatba nás na farmě vyšla na 150 000,-. Poté, co jsem si tedy posypala hlavu popelem a udělala ze sebe hysterickou nevěstu se paní majitelka zase uklidnila. Další problém nastal s vínem, respektive špuntovným. Zatímco první provozní se s námi domluvil na špuntovném 50kč/ láhev, paní Zapletalová mi tuto dohodu mrskla do obličeje se slovy, jak si dovoluji se vůbec ohánět dohodou se zaměstnancem, který na farmě už půl roku není a že špuntovné nepřichází v žádném případě v úvahu v žádné formě.

 

Musím říct, že nebýt nové manažerky, se kterou jsem mohla jednat, namísto paní Zapletalové, nevím, jak by to s celou svatbou dopadlo. Jako poslední třešničky mi do finálních podmínek týden před svatbou najednou nastrkali podmínky, o kterých nebyla předtím řeč. Stany, svícny, zrcadla- vše co bylo dosud v ceně bylo najednou za úplatu. Nutno však říct, že to nebyly žádné horentní částky. Co se ale ukázalo největším problémem byla kapela. O kapele jsme jednali celý půlrok, co jsme svatbu zařizovali, ovšem 4 dny před akcí nám bylo řečeno, že kapela se musí v deset ztišit a v jednu hodinu končit úplně…na farmě, která se skoro na samotě podivná podmínka, nicméně jsme to vzali na vědomí. Kdo už svou svatbu plánoval jistě ví, jaký stres a tlak to je, takže pro klid duše jsme již zbytek podmínek odkývali, hlavně aby byl klid.

 

 

Den D probíhal od rána poměrně v klidu, na farmě vše připravili jak měli, počasí krásné a až do obřadu vše probíhalo bez problémů. Neměli jsme klasickou hostinu, ale rovnou raut při jehož začátku vznikly nějaké potíže, nebyl včas připravený, ale to myslím nebylo zcela vinou zaměstnanců farmy. Problém nastal opět s kapelou, po které chtěli, aby se ztišila již v sedm hodin večer! Až do desíti hodin neustálé upomínky o ztišení, výhrůžky vypnutí elektrického proudu a podobně. V deset hodin vše vyvrcholilo, když zdeptaná kapela Sympaťáci ( mimochodem výborná- vřele doporučuji!) už nevěděla kudy kam, přestali hrát a vznikla poměrně hodně napjatá  a nepříjemná situace. Majitelé nám vyhrožovali policií a tvrdili, že volají lidé z vesnice, že je tam hluk, od místní obsluhy jsme však dostali informaci, že si to vše vymýšlejí, lidé tam vůbec nevolali. Místní lidé jsou totiž zvyklí na letní zábavy do 4 do rána.

Tato situace byla skutečně hodně nepříjemná a zkazila náladu nejen mě, ale i většině svatebčanů. Díky mým skvělým koordinátorkám však nakonec došlo k nějakému kompromisu, kdy kapela hrála na únosné úrovni pro obě strany až do jedné hodiny ráno. Nutno ovšem říct, že černý flek už na svatebním dni zůstal.

 

Dalším velkým problémem na farmě byl babysitting. Paní majitelka sama nabídla zajištění babysittingu, že na to mají výbornou animátorku, která dětem udělá program. Dostali předem počet dětí i jejich věk, takže veškeré potřebné informace, aby případně zajistili víc lidí na hlídání. Na farmu přišla JEDNA velmi mladá slečna, která příliš netušila, co dělá. Měla na starosti cca 6 dětí ve věku od 2 – 10 let. Děti jí utíkaly z dětského koutku a to dokonce tak, že můj tříletý synovec se sám vydal ven branou na parkoviště, naštěstí jej někdo zahlédl a odchytl, jinak nevím, jak by to dopadlo. Další malé děti se bez dozoru potulovaly okolo rybníčku…zkrátka něco neskutečného!

 

To, že jsem k snídani, na kterou byla vysloveně objednána česnečka dostali hovězí vývar z předchozího dne ani nekomentuji.

 

Musím ovšem pochválit zbylou obsluhu farmy, byli velmi ochotní a milí, zůstali s námi vzhůru do tří do rána a ráno byli opět nastoupení. Základní personál na farmě se mi zdá dobrý, ale není divu, že se pod arogantním a nepřátelským vedením majitelů neustále střídá. I na paní manažerce bylo vidět, že je pod velkým tlakem, jelikož na ní tlačí zezhora, jelikož paní majitelka ani neměla tu kuráž vylézt před sto svatebčanů a vypnout hudbu, na všechno posílala své podřízené, přestože s tím největší problém měla právě ona sama.

 

Nepíšu tento článek, abych někomu škodila, chci jen varovat ostatní případné nevěsty a klienty farmy před jednáním majitelů. Dokud se neozvete a nevyjádříte nespokojenost nebo pokud půjdete se šrajtoflí v ruce, budou Vás nosit na rukou, v ostatním případech Vás čeká hodně nepříjemného jednání, tlaku a stresu, kterému se každá nevěsta snaží vyhnout.

Naše svatba byla nádherná díky svědomité půlroční přípravě, díky hostům, díky přátelům, kteří mi s naším velkým dnem velmi pomohli, díky počasí i díky skutečně velmi nádhernému místu a bohužel nebýt paní Zapletalové mohla bych říct, že byla dokonalá.

Budu ráda pokud se se mnou někdo podělí o své zkušenosti z farmy Blaník.

 

 

Farma Blaník

30.06.2012, 20:33

REAKCE FARMY BLANÍK

Vážená paní Šrámková-Rozkydalová!

Reaguji na Vaši kritiku Vaší svatby, která se uskutečnila 22.června 2012 na Farmě Blaník u Vlašimi, jejímž jsem jednatelem a spolumajitelem. Protože jste mne jmenovala jako majitele farmy, dovoluji si oslovit Vás dívčím i manželským jménem.

Děkuji Vám především za pozitivní hodnocení našeho prostředí a většiny zaměstnanců, nicméně se musím ohradit k většině Vaší kritiky. Jak čtenáře vyzýváte v závěru svého příspěvku, podělím se s Vámi i čtenáři webové stránky svatby.cz o svoji zkušenost s Vaší svatbou:

1.      Moje manželka Hana Zapletalová, jejíž přístup výrazně kritizujete, byla v minulosti velmi úspěšnou špičkovou producentkou desítek velkých programů a osobností a je tedy profesionálkou každým coulem. Tuto vlastnost si přenesla i do nové role šéfky Farmy Blaník. Bohužel když narazí amatér s nereálnými požadavky na profesionála, dojde logicky ke konfliktům.

2.      Ke konfliktům mezi Vámi, jako klientem, a Farmou Blaník, většinou zastupovanou mojí manželkou, docházelo od počátku. Postupně to byly často se měnící požadavky, finanční částky, které jste na svoji svatbu byli ochotni věnovat, počty hostů atd. Možná byly způsobeny blízkostí Vašeho bydliště od Farmy Blaník a do jisté míry ovlivněny fámami, či drby, které se na venkově rychle šíří. Nevím, to ponechám na Vašem svědomí. V každém případě jste byli zatím nejkomplikovanějšími klienty – a to jsme již u nás uskutečnili mnoho svateb a všichni klienti byli nadmíru spokojeni a doporučují Farmu Blaník svým známým.

3.      Myslím, že jedinou naší chybou bylo, že na úplném začátku s Vámi jednal náš někdejší manažer a patrně Vám nestanovil přesné podmínky a možná nasliboval nesplnitelné. Z těchto a dalších důvodů jsme se s ním rozešli. Tuto výtku, či chybu si uvědomuji a omlouvám se za ni.

4.      Všechny ostatní body Vaší kritiky považuji za subjektivní, mnohé smyšlené a ovlivněné vnějšími okolnostmi. Již při Vašem příjezdu na oslavu svatby jsem si povšiml Vaší neobvykle špatné nálady a bylo mi líto, že nevěsta se nepřijela radovat a oslavovat svoji svatbu, ale dohadovat. Bohužel tuto moji obavu jste poté potvrdila.

5.      Konkrétně k Vašim výtkám:

* Tzv. „špuntovné“ logicky odmítáme. Je absurdní, aby si klient na jedné straně objednal svatbu ve špičkovém zařízení a na druhé straně se snažil ušetřit „svým vínem“, dovezenými potravinami atd. Proto jsme Vám tyto Vaše požadavky logicky nepovolili. Možná v hospodě čtvrté cenové skupiny by Vám to tolerovali, ale u nás ne. Zapomněla jste se zmínit o tom, že bylo Vašich 120 hostů svatby zpočátku nespokojeno, protože jim naše obsluha sdělovala, že si pití hradí sami, což byl Váš požadavek, který jsme Vám marně rozmlouvali! Domnívám se, že jste měli pozvat raději  méně hostů a hradit jim samozřejmě veškeré pohoštění. Naštěstí Váš otec nakonec tuto frapantní situaci vyřešil a útratu Vašich hostů uhradil.

* Vaše hudební skupina Sympaťáci se ukázala jako Vaše velká chyba a já na rozdíl od Vás ji nikomu nedoporučuji. Už jsem v životě pracoval s mnoha profesionálními skupinami, ale opravdoví profíci se chovají jinak. Ti Vaši „Nesympaťáci“ se mylně domnívají, že svoji profesi rozumějí, ale věřte mi, že je tomu naopak. Jsou arogantní a hrají si na hvězdy. Nejsou ochotni akceptovat podmínky, například zákonné podmínky o nadměrném hluku po 22.hodině. Můj kamarád Petr Janda vždy říká, že „muzikanti, kteří hrají za každou cenu co nejhlasitěji, to dělají proto, aby zastřeli, že neumějí hrát“. A věřte, že se sousedy farmy jsme kvůli nadměrnému hluku do pozdních nočních hodin měli velké problémy.

* Není pravdou, že jste si objednali několik animátorek – hlídaček dětí. Je však pravdou, že děti naší animátorce často utíkali. A víte proč? Protože jim rodiče řekli, aby za nimi přišly, až se jim bude chtít. A dítě raději poslechne rodiče, než cizího člověka, to je logické.

* Když jsem se zaměstnanci konzultoval druhý den po Vaší svatbě problémy, které v uplynulé noci nastaly, říkali mi úplně jiné informace, než sdělujete ve své stížnosti. A Vám opravdu po všech zkušenostech nevěřím, zatímco svým zaměstnancům a své manželce především, samozřejmě ano. Bohužel jste se snažili překročit svůj stín a ke svatbě, jako  jednomu z nejkrásnějších dnů v životě, jste přistoupili špatně. Namísto příjemné oslavy v krásném prostředí pod Blaníkem, kde žijete, jste se přijeli dohadovat, hledat problémy, nechat pozvané hosty platit pití (!?) a vytvářet nedobrou atmosféru. O takové klienty napříště opravdu nemáme zájem. Ani my jako majitelé, ani naši zaměstnanci, kteří jsou rovněž zkušenými profesionály. Naštěstí jste výjimkou, která potvrzuje již mnohokrát vyslovené pravidlo, že „na Farmě Blaník jsou všichni – i svatebčané - nadmíru spokojeni“.

Přeji Vám v životě více příjemných dnů, než byl zřejmě Váš svatební den a méně nereálných pohledů kolem sebe.

Miloš Zapletal – jednatel Farmy Blaník.

tomallie

05.09.2012, 10:47

děkuji

Pane Zapletale, děkuji Vám za odpověď, vzhledem k tomu, že jsem Vás za půl roku organizace svatby jedinkrát nepotkala, nehovořila s Vámi, tak jsem až v šoku, jaké máte úžasné informace o celé akci, v tomto bodě jsem se asi skutečně spletla, informovanost mezi Vámi a Vaší manželkou funguje dokonale, o její objektivnosti již pochybuji, ale chápu, že se své ženy musíte zastat, to je logické.

Je mi líto, že jsem cítila potřebu onu recenzi sepsat, protože znovu opakuji, že farma je nádherné místo a to myslím skutečně vážně, ale tím to bohužel končí. Nabádáte mě, abych si sahla do svědomí, tak sahám a uznávám, že kapela možná hrála příliš hlasitě, ale myslím, že domluva mohla jít jinou cestou, než výhružkami z Vaší strany.

NEvím, zda má smysl se vyjadřovat k ostatnímu, aniž by to dopadlo přehazováním obviňování z jednoho na druhého, každý ať si udělá svůj obrázek, až Vaši farmu navštíví. Jen jedno bych dodala...mé požadavky byly skutečně celou dobu stejné, nikoli stále nové a nové a složitější a složitější...vy jste si je pouze nepředali mezi zástupy neustále se měnícího personálu. Kdybych skutečně podlehla pomluvám a zlým jazykům, tak bych k Vám se svou svatbou vůbec nešla, to především. Právě proto, že jsem nevěřila a naprosto poslehla kouzlu místa jsem k Vám šla a bohužel jsem se o těch "pomluvách" přesvědčila na vlastní kůži, ale o tom se my dva asi nedohonem. Přeji Vám, aby jste farmu svým jednáním nestáhli ke dnu, byla by to skutečně škoda.

reakce na komentář

18.06.2013, 23:48

Farma Blaník

Dorý den,právě hledáme vhodné místo naší svatby s ubytováním pro 100 svatebčanů.Chtěla jsem farmu Blaník,protože je velmi hezká.Ale po tom,co zažila nevěsta se spolumajitelkou pí Zapletalovou,obejdu tuto farmu obloukem a těch 200 000 kč dám tam,kde si váží hostů a kde se nebudeme bát arogantní spolumajitelky. Děkuji za upozornění.

MICHALECKA1

21.07.2013, 20:27

SPOKOJENOST

Zdravím Vás:-) Několikrát jsme Farmu Blaník navštívili a jsme nadmíru spokojeni s prostředím,službami a přístupem personálu jak přímo na "farmě",tak i v restauraci.I my zde plánujeme svatbu,krásnější a útulnější místo si ani nedokážeme představit.A připojuji se k debatě nevěsty,která byla nespokojená.Po přečtení příspěvku pana Zapletala žasnu nad postojem snoubenců-pití si platí hosté sami???Nechápu.Proto stojím na straně p.Zapletala,protože je mi už jen z této připomínky jasné,na čí straně je pravda.A mrzí mě,že teď už novomanželé hází špínu na celou Farmu Blaník a odrazují další svatební "kandidáty".

Panu Zapletalovi patří velikánská poklona za to,že Farmu Blaník vybudoval bez použití peněz evropských dotací.Těšíme se na společnou svatební spolupráci.

Krásný den a hodně úspěchů

Monika a Radek

kokoska

12.09.2013, 15:11

Perfektní svatba v brněnském Parkhotelu

Před třemi týdny jsme měli svatbu v Parkhotelu v Brně. Bylo nás asi 60 lidí, musím říct nádherné, 100% spokojenost. Vše jsme nechali na zajištění v hotelu - hostinu, obřad, květiny. V salonu jsme měli obřad se slavobárnou. Vybrali jsme si českou kuchyni, svíčkovou a knedlíčkovou polévku. Prý ji vařila přímo majitelka, bylo to jak doma. Co se nám líbilo byli číšníci, zůstali s námi až téměř do rána.

Večer jsme měli ještě steaky z grilu a čokoládovou fontánu.

Musím jen doporučit. Nejen supr kuchyně, ale i prostředí. Jak na zámku. Plno krásných květin.

Ráno snídaně do postele, pak pár temp v bazénu...

 

Tonda s Veronikou

zuzulef

22.10.2013, 10:30

svatba v Českém Ráji

Ahoj všem, chtěla bych vás poprosit o tipy na nějaké chalupy, statky, pensiony apod v Českém Ráji, kde by se dalo ubytovat 60 lidí. Hostinu bychom chtěli taky v místě ubytování, ale uvažovali jsme i o cateringu, takže přítomnost restaurace nehraje roli. Ideální by bylo moct si objekt pronajmout celý, abychom si mohli všechno udělat podle sebe, co jsem se zatím koukala na net, většinou trvají na tom, že vyzdobí stůl oni, jídlo a pití musí být taky od nich atd...Líbil se mi statek Ondříkovice, ale prý si tam člověk nesmí přinést vlastní jídlo :-O Chtěli jsme nehonosnou malou hostinku, jen přípitek, polívka a druhé, tak 200 kč na osobu, + pití naše vlastní a jako zákusek dort, který nám upeče známá. A věčer chceme udělat raut z jídla, které připraví naši známí, rodiny, kamarádi, prostě co kdo donese, takže bychom si zaplatili jen někoho, kdo by to dal na mísy a průběžně je doplňoval.

Nechceme to mít ve městě, takže spíš aby kolem byla hezká příroda, nebo aspoň velká zahrada, rádi bychom i možnost mít tam tři pejsky, které jejich majitelé nemají komu svěřit.

Moc díky za tipy a budoucím nevěstám přeju, ať se jim svatba vydaří podle jejich představ! :-)

Tesa9

14.12.2013, 20:09

Svatba v Českým ráji

Ahoj holky. To jsem strašně ráda, že se tady rozebírají tak hezké věci. Já se brala letos a nemůžu si stěžovat. Hostina skvělá, místo kouzelný a hlavně romatický za velice dostupné penízky. Navíc je tak schované, že by ani člověk nevěřil, že tak krásné místo s výhledem na Trosky vůbec může být. Kdyby jste se některá chtěla podívat posílám odkaz www.trosky.eu. Stránky jsou sice trochu zastaralé, ale to místo je kouzelný. Spusta místa na přespání, nádherný trávník, altánek, restaurace. Prostě paráda :).

Sonalec

12.08.2016, 14:47

Hájenka pod Helfenburkem - hrozné!!!

Ahoj všem nevěstám, pokud teprve uvažujete o nejvhodnějším místě pro svou svatbu a jste z Jižních Čech, tak se velkým obloukem vyhněte Hájence pod Helfenburkem. Místo a prostředí je to krásné, důstojné jak pro obřad, tak i pro svatební oběd a následně párty. Bohužel je příšerný majitel celého objektu. Neustále Vás kontroluje, stojí Vám za zády, manipuluje s Vámi a stále by Vám chtěl něco měnit (stoly při obědě, židle při obřadu, umístění Dj, grilu atd.) Zkrátka je všude. A bohužel je neustále přítomen i ve svatební den, kde opět "buzeruje" jak máte zaparkovat auta, co má fotit fotograf, kdy dostanete polévku nebo, zda Vám vůbec dá Vaši výslužku pro odcházející hosty aj. Vrcholem všeho je, že za Vaše peníze se tenhle "šéf" v hájence i občerstvuje veškerým alkoholem, který jste si na svatbu přivezli. A nevypil toho právě málo.    Nájem objektu nebyl právě levný, ale bohužel ani trochu neodpovídal servisu, který nám zde byl poskytnutý nebo spíše nebyl. Majitel ani nebyl schopen uznat své chyby a neslevil z nájmu ani korunu. Jeho chování hodnotím jako šikanu od začátku až do konce.

Holky, je to Váš den a tak si ho nenechte zkazit někým, jako je majitel téhle krásné hájenky.

 

   Přeji mnoho štěstí při přípravách a ať vše dobře dopadne. Sonalec :-)

Petroslavinka

28.02.2018, 14:52

LEVNÁ SVATEBNÍ MÍSTA PRAHA A OKOLÍ

Doporučte mi svatební místo, na kterém budu moci mít celou svatbu a které bude levné, prosím Vás?

Děkuji

Petra Chrástecká

Petra.89@seznam.cz

773621625

Odpovědět

  • <<
  • 1
  • 2
  • >>
  • Nalezeno 12 příspěvků. Stránka 1 z 2.