Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Předmanželská smlouva > Diskuse > předmanželská smlouva

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Diskuse : předmanželská smlouva

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 5 příspěvků. Stránka 1 z 1.

Odpovědět

rendy

21.10.2009, 12:07

předmanželská smlouva
Zdravím všechny nevěsty (ať už budoucí či ty stávající).

Strašně ráda bych Vás poprosila o radu, jak mám ŠETRNĚ sdělit svému nastávajícímu, že bych ráda sepsala předmanželskou smlouvu. Nemáte s tím někdo zkušenost nebo nějaký nápad? 


HankaS

27.10.2009, 16:23

taktika
ahoj... určite skús použiť argument, že sa zmluvou ochránite obaja aj pred prípadnými dlhmi, ktoré jeden z Vás može v priebehu mabželstva narobiť.. nepíšeš, či jeden z Vás podniká, ale ak áno, tak to je dosť silný argument, aby ste o zmluve uvažovali... keby si sa neodhodlala, tak tieto záležitosti sa dajú ošetriť aj v po uzavretí manželstva.. drž sa :-)

rendy

29.10.2009, 10:00

předmanželská smlouva
Hani,

děkuju moc za podporu a Tvoje rady...zatím jsem se o tom ještě neodvážila s partnerem promluvit, ale v nejbližší době se chystám. Nerada bych to řešila až po svatbě...když už to tak cítím, tak bych to nerada odkládala a pak se zbytečně nervovala. Ta mi drž palce...papa a ještě jednou díky. R.


Darja

01.11.2009, 11:36

Předmanželská smlouva

Ahoj Rendy!

Naprosto s Hankou souhlasím. A myslím, že například argument, že se tím vlastně chráníte oba je skvělý.

Navíc si myslím, že debata o předmanželské smlouvě, kterou bohužel ne každý přijímá s pohopením, ukáže, zda jste skutečně schopni spolu o všem v klidu pohovořit, protože to je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí, které ve vztahu jsou. Umět si o všem v klidu promluvit. Za další myslím, že vysloveně přehnaně negativní reakce a vyhrocená situace při debatě na téma předmanželské smlouvy také o něčem svědčí... Kdo má čisté svědomí, nemá důvod se hned rozčilovat...

Jistě se u Vás nic takového nestane, ale mám své zkušenosti (byť, zaplaťbůh, pouze z méno okolí).

Obecně je lepší být připraveni na všechno a můžete to brát třeba taky tak, že když si pro jistotu vezmeme deštník, tak potom zrovna nikdy neprší... ;-) Třeba i tohle můžeš zkusit svému příteli říct :-).

Hodně štěstí, ať vše dobře dopadne!

Darja

Siky

18.11.2009, 14:48

předmanželská smlouva

Ahoj holky,

to je jasný, souhlasím s Váma se všema. Je to dost zásadní věc a určitě je potřeba se domluvit. Sice to není nic příjemného, ale zabere to třeba jeden dva dny a máte vystaráno! Určitě to není tak, že si nevěříte nebo se nemáte rádi, prostě jste jen dopředu myslící rozumní lidé. Já to udělám úplně stejně.

Odpovědět

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 5 příspěvků. Stránka 1 z 1.