Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Předmanželská smlouva > Diskuse > Máte nějaký dotaz ohledně předmanželské smlouvy?

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Diskuse : Máte nějaký dotaz ohledně předmanželské smlouvy?

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 5 příspěvků. Stránka 1 z 1.

Odpovědět

Svatby.cz

03.11.2009, 14:08

Máte nějaký dotaz ohledně předmanželské smlouvy?
Tato diskuse je věnována Vašim dotazům, na které Vám bude odpovídat přímo autorka našeho článku o předmanželské smlouvě. Paní advokátka JUDr. Gabriela Brůžičková se s Vámi ráda podělí o své znalosti a zkušenosti v oboru, proto neváhejte a nebojte se zeptat na všechny nejasnosti.

atik

26.05.2010, 12:39

Předmanželská smlouva
S partnerkou jsme se ještě nedohodli na svatbě, přesto spolu začneme žít ve společné domácnosti - existuje nějaká obdoba přemanželské smlouvy pro partnery, kteří spolu začínají společně žít, ale zatím neplánují svatbu? Je riziko takového soužití (druh a družka) podobné jako v manželství ? Jeden z partnerů vlastní dům zatížený hypotékou a podniká.

panda

02.05.2011, 20:27

předmanželská smlouva z důvodu dědictví

Zajímalo by mě jesli je potřeba sepsat pžedmanželskou smlouvu, když se berou partneři kteří mají z předešlých manželství více dětí a taky vstupují do manželství s nějakým už dříve nabytým majetkem.

Např. vlastním dvoupokojový byt, na kterém je ještě část hypotéky a chtěla bych, když se se mnou něco stane, aby ten byt zdědili moji dva synové. Co se stane když se teď vdám?? Máme sepsat předmanželskou smlouvu??

Nebo se taky může stát, že ten byt doplatíme, ale už za manželství a stane se že manžel umře, můžou si dělat narok na nějaké finance jeho děti??

Děkuji ya odpověď

káče

24.05.2011, 7:01

Nemovitosti zabyté před uzavřením manželství

Zajímalo by mě jesli je potřeba sepsat pžedmanželskou smlouvu, když se berou partneři kteří mají z předešlých manželství více dětí a taky vstupují do manželství s nějakým už dříve nabytým nemovitým i movitým majetkem.

Např. vlastním ideální polovinu rodinného domu, na kterém je ještě část hypotéky a chtěla bych, když se se mnou něco stane, aby tuto část domu zdědila moje jedinná dcera. Co se stane když se teď vdám?? Máme sepsat předmanželskou smlouvu??

Nebo se taky může stát, že ten dům doplatíme, ale už za manželství a stane se, že manžel např. umře, můžou si dělat nárok na nějaké finance jeho děti??

Děkuji ya odpověď

liskova

21.08.2012, 13:08

Předmanželská smlouva

Dobrý den.

Byla bych moc ráda, pokud byste mi mohli odpovědět na můj dotaz.

S přítelem se budeme brát a po svatbě si začneme stavět domeček. Problém je v tom, že já jsem jak kostelní myš a veškeré náklady spojené se stavbou bude hradit budoucí manžel. Lze do předmanželské smlouvy zahrnout to, že na dům v případě rozvodu nebudu mít nárok a to i přesto, že jsme si ho postavili až po svatbě? Děkuji za odpověď. Lišková

Inne.Liskova@seznam.cz

Odpovědět

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 5 příspěvků. Stránka 1 z 1.