Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Snubní prsteny > Diskuse > problém s prstýnkem

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Diskuse : problém s prstýnkem

  • <<
  • 1
  • 2
  • >>
  • Nalezeno 14 příspěvků. Stránka 1 z 2.

Odpovědět

Siky

22.10.2009, 14:19

problém s prstýnkem
Ahoj holky,

mám takový malý problém... dostala jsem od svého budoucího manžela zásnubní prsten, který se mi ale vůbec nelíbí!:( Vybíral ho sám, aby mě mohl překvapit a pořádat o ruku se vším všudy. Chápu, že to myslel dobře, ale bohužel vybral prstýnek, který se mi nelíbí a ani se moc nehodí k ostatním co normálně nosím. A já nevím jak mu to mám říst!? A jestli vůbec!? Nechci ho nijak urazit, ale zároveň se mi moc nechce tenhle prstýnek nosit:(

Nemohla byste mi prosím některá poradit co s tím má dělat? Nechci to řešit v rodině.

Siky


Tonička

27.10.2009, 12:52

problém s prstýnkem
Ahoj Siky,

 

to je teda opravdu zapeklitý problém!! To teda vůbec nevím co bych s tím dělala!

Já teda dostala prstýnek, který se mi líbí, ale asi to je spíš náhoda, protože se mě ten můj jinak neptal ani nikdy nezjišťoval co se mi líbí:)

 

Ale asi bych mu to být na tvém místě řekla. Normálně bych mu to zdůvodnila, po popravdě, jak to je. Věřím, že to je hrozně těžký, ale jestli se ti opravdu tak nelíbí, udělala bych to. Neznám teda ženskou, který by se nelíbily šperky:)

 

Rozhodně ti držím palce!

HankaS

27.10.2009, 16:11

von s pravdou :-)

ahoj.. súhlasím, aj ja by som mu to povedala... Vraj sa mužom doporučuje na snubnom prsteni nešetriť. Pretože sa inak sa može veľmi ľahko stať, že sa prsteň neveste "omylom" (samozrejme, že omylom ;-), spláchne v umyvadle a chlap bude musieť kupovať nový prsteň. takže vo finále sa na tom aj tak neušetrí. Drahé zásnubné prstene sa záhadne ani nestrácajú ani nekončia v umyvadlach :-)

 

držím ti palce, a vo vhodnej chvíli mu to skús naznačiť.. určite to zvládne :-)

Darja

01.11.2009, 11:18

Problém s prstýnkem

Ahoj Siky!

 

Chápu, že tohle je mrzuté, ale když se tak zamýšlím, já bych to příteli asi neříkala.

Když někomu chceme dát něco jako překvapení, je někdy vážně nelehké, trefit se do jeho vkusu (a vybírá-li něco chlap ženě, je to už tím většinou náročné ;-).

Já osobně neřešila problém, že by se mi prstýnek nelíbil, ale je mi docela o dost větší, protože, ač se přítel snažil, s velikostmi prstýnků to není jednoduché. Všiml si toho, i když jsem se to snažila všemožně zakrývat, tak jsem se vymluvila, že je to tak lepší, prorože mi někdy otékají prsty a až se vezmeme, budu moci nosit prstýnek na prostředníčku, který je silnější a nebudu ho muset dát pryč, jak se podle tradice dělá. Upozorňuji, že jsem to nedělala proto, že by byl můj přítel urážlivý nebo tak něco, takže bych každý problém "pro klid v rodině" byla nucena zakrývat. O tom to rozhodně není! Svého přítele považuji za nejlepšího člověka na světě a právě proto bych mu nikdy nechtěla zkazit radost. Každý bereme věci jinak, ale když chceme někoho překvapit a potěšit jej, rozhodně nebudeme nadšeni z toho, když nám řekne, že se mu věc od nás nelíbí. Budou-li to například o tři čísla větší boty :-) nebo něco podobného, opravdu technicky nepoužitelného :-), je to jiná situace, ale říct, že se nám (zvláště) zásnubní prstýnek NELÍBÍ...

To že se zásnubní prstýnek nelíbil, řešila moje kamarádka. Řekla to, když na to přišla řeč, mě a možná ještě jiné ženě a tím to pro ní končilo. Nedávno měli svatbu a bylo to naprosto nádherné a oni vypadali tak šťastně... a to je na tom, myslím, to nejpodstatnější...

Navíc, jak jsem již zmínila, zásnubní prstýnek se nosí podle tradice pouze před svatbou, což záleží jen a jen na Vás, jak dlouho to bude, bývá to někdy otázka jen pár měsíců. Zvláště proto bych to asi neřešila. Navíc, když pomineš sebe, tak kdo bude skoumat Tvůj zásnubní prstýnek... Chlapům jsou tyhle věci v 99,9% případů úplně fuk ;-). A holky Tvou situaci jistě pochopí (a navíc se nevylučuje, že některým z nich se zrovna Tvůj prstýnek bude líbit, například mě ten kamarádčin taky nepřišel tak špatnej).

Takže závěrem - já bych považovala za hlavní, že se máte rádi a že Tě Tvůj přítel v důsledku toho požádal o ruku (byl to pro Tebe jistě nádherný okamžik), co by zato nespočet holek v mém okolí dalo... Tím samozřejmě nemyslím, že máš za to být příteli vděčná a být ve všem zcela submisivní, nebo že by se taky mohl naštvat... Jen to, že v některých případech je lepší se netříštit na detailech a radovat se z toho, jaké štěstí nás potkalo...

Rozhodni se, jak to považuješ za správné a písni, jak to dopadlo, budu Ti držet palce!

 

Darja

Siky

18.11.2009, 14:33

problém s prstýnkem

Ahoj holky,

moc Vám děkuju za Vaše postřehy a rady.

Musím říct, že pořád váhám co s tím. Ale Darjo, asi máš pravdu. Je důležitější, že se máme rádi, a že vůbec svatbu chystáme. Asi by bylo škoda toho mého ranit tím, že se mi nelíbí prstýnek, který vybíral s láskou. Teda aspoň doufám:)) Asi to zatím nechám být a uvidíme, třeba se mi začne líbit. Ale pořád ve mě hlodá přesvědčení, že jestli chceme být manželé, měli bychom k sobě být úplně upřímní!!Ale asi jsem moc staromódní:) No uvidíme:)

MartinK

18.11.2009, 14:57

Mužský pohled
Milé dámy,

Jakožto jediný mužský zástupce v této diskuzi se chci taky zapojit a okomentovat věc z méh pohledu. Když už si chlap dá tu práci, aby všechno zakamufloval a pak jako překvapení předal prstýnek (to vše z Velké lásky), musí taky snést to, když se to nepovede na 100%. Takže když za týden/dva dny po krásné romantické situaci s žádáním o ruku (která se na 100% samozřejmě povede) mu jeho milá řekne, že se jí ten prstýnek k ničemu co má nehodí, tak můžou následovat dvě věci. Buďto muž na tom prstýnku lpí, tak se musí jít koupit to, co k tomu prstýnku sedí (další šperky/oblečení), nebo společně jít vybrat nějaký prstýnek, který se bude líbit oběma (Já bych si vybral tuhle variantu).

Na druhou stranu, pokud si s tím chlap až tolik práce nedal, tak bu předstírání, že se Vám ten prstýnek líbí byo ještě trapnější, než ta původní situace, nemyslíte?


Darja

29.11.2009, 15:25

Problém s prstýnkem

Ahoj Siky!

 

Když já myslím, že tohle není o neupřímnosti, ta ve vztahu samozřejmě musí být a všechno podstatné si vyříkat vidím jako víceméně nutné (např. zásadní otázky typu předmanželská smlouva, apod.) Jenom mám pořád v případě toho prstýnku pocit, jestli to spíš není tak nějak zbytečné... Tebe tíží, jak to říct či neříct, jestli vůbec, co na to bude říkat přítel,... Třeba by se k tomu postavil čistě pragmaticky jako Martin (Zdravím Tě, Martine! ;-) Je fajn si přečíst taky názor chlapa... ;-) a přišla bys i k novým šatům a dalším doplňkům ;-D,  třeba taky ne, to já nevím, neznám Tvého přítele. Každopádně ještě k té upřímnosti, má kámoška, o které jsem minule psala, je jeden z nejupřímnějších lidí, které znám. Už na střední jsem zírala, jak uměla být upřímná, někomu by se zdála až drsná (nikoli však drzá nebo vulgární!) i k profesorům! A taky svému příteli neřekla, že nevybral zrovna podle jejího gusta. Myslím, že je to dost o tom (tedy to je můj názor... :-), že zásnubní prstýnek je možná spíš něco jako symbol než pouhý módní doplněk... Právě proto bych to tak brala a neřešila, jestli se mi k tomu či onomu 100% hodí. Navíc jsem si na na naši debatu z dřívějška, na to jak by člověk měl být hlavně šťastný, že má hodného přítele a budou se brát, znovu vzpomněla, když jsem si teď v pátek zkoušela v jednom salonu svat. šaty a ta slečna, co mě do nich oblékala, si tak povzdechla, jak to musí být krásné, když se člověk na něco takového chystá... :-( Myslím, že ta by asi byla ráda za jakýkoli zásnubní prstýnek, pokud by byl od muže, kterého by milovala a on by miloval jí.

Ale jak říkám, třeba by to Tvůj přítel bral jako Martin, to já nevím :-)

Zatím papa a dobře to vyřeš (a taky dobře vyberte tu restauraci ;-).

Darja

 

 

Siky

03.12.2009, 10:57

problém s prstýnkem
Ahoj,

 

děkuju všem za pomoc a rady. Že zrovna na tenhle můj příspěvek narazí chlap,bych teda nečekala, ale je to super, zase úplně jiný pohled. Líbily by se mi obě varianty, které Martin navrhuje:)

 

Zůstávám ale zatím konzervativní, Darja mě asi přesvědčila:) Zatím to nechám být, budu ho hrdě nosit i tak a uvidíme. Určitě dám vědět:)

 

Siky

Sachmet

21.03.2010, 23:26

Je tu ještě třetí varianta :-)
Ahoj, je tu ještě třetí varianta, která tu nebyla zmíněna... Přítel by se mohl urazit a do smrti smrťoucí s vámi nepromluvit ani slovíčko... To se stalo kamarádce, která svého přítele s žádostí o ruku odpálkovala tím, že se jí prstýnek nelíbí, kytka že je příšernej vometák, ale že prej si ho klidně vezme i bez toho. Chlapec citlivější povahy to zřejmě těžce nesl, tak jí omlátil pugét o hlavu, prstýnek švihnul do umyvadla a nadával jí do rozežraných meger :D To bylo jejich předposlední setkání... Při posledním setkání mu vrátila patero trenýrek, nějaký pár proděravělých ponožek a zbytek textilu, co u ní měl, on jí její textil vrátil taktéž, odplivnul si a odjel do Norska, kde se po dvou měsících oženil s jinou krasavicí... Kamarádka už je 6 let sama... Takže rada na závěr pro ženy: Pokud chcete dobře vycházet s partnerem, nezapomínejte používat často slovo miluji, nebo mám ráda, zásadně po něm nežádejte více než 1 věc naráz a nezapomeňte chválit, i když si po obědě říhne, že se zatřese panelák v základech... (No ty jsi šikovnej kluk, kdo brká a prdí, zdraví si tvrdí :-))

Věrkalinka

02.10.2011, 15:08

Mělo to být překvapení

Chápu, že to tvůj nastávající myslel dobře, ale pokud jsi měla představu, jaký prstýnek by jsi chtěla, tak jsi mu měla jednoduše naznačit, kam se má pro prstýnek vydat. Já si vyhlídla zlatnictví v Praze  http://www.snubniprsteny-lr.cz/, kde se mi líbilo snad skoro všechno, tak jsem to tomu svýmu jemně naznačila a pak už jsem se jen nechala překvapit, který z nich vybere.

Odpovědět

  • <<
  • 1
  • 2
  • >>
  • Nalezeno 14 příspěvků. Stránka 1 z 2.