Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Obřadní síně > Diskuse > Kostel, zahrada nebo jiný nápad?

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Diskuse : Kostel, zahrada nebo jiný nápad?

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 3 příspěvků. Stránka 1 z 1.

Odpovědět

kubiiik

09.09.2010, 16:10

Kostel, zahrada nebo jiný nápad?
Prosím poradte mi kde je nejhezčí svatba. Děkuji

Šimona

10.09.2010, 20:28

Nejhezčí místo pro svatbu
Ahoj Kubiiiku! :-)

 

Na tuto otázku se v podstatě nedá odpovědět... :-)  Protože "nejhezčí místo" (a způsob obřadu) je pro každého něco jiného a jinde. Možností je mnoho...  Záleží prostě na tom, co se komu líbí.

Obřad na úřadě, na zámku, v kostele, na louce, na statku, na pláži, v balónu ;-),... Prostě každý sní o něčem jiném :-).

Určitě by Tě mělo zajímat, jak si představuje svatbu Tvá partnerka. To třeba rozhodne, protože jestli ty žádnou konkrétní představu pro obřad nemáš a ona si vždycky přála mít svatbu v... :-) 

My měli s mým nynějším manželem svatbu letos v červnu v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Musím říct, že na ní budu vždycky vzpomínat jako na jeden z nejkrásnějších dnů v mém životě. Máme z ní kromě vzpomínek překrásné fotky a video a všichni, kdo viděli obřad, byli nadšeni. Hodně vždycky záleží na oddávajícím a náš pan farář je naprosto úžasný a obřad vedl překrásně! Kostel je navíc pro mnoho lidí (i těch co o sobě tvrdí, že věřící v podstatě nejsou :-) úžasné, mystické  místo. A navíc si tu člověk ten obřad může opravdu užít, protože při obřadu hodně mluvíte, když skládáte sliby a obřad je krásný a klidný, takže to není o tom, že oddávající něco odříká (v horším případě oddrmolí za max. 10 minut), Vy se ani nevzpamatujete, řeknete ANO a jdete. Já osobně bych kostel za nic nevyměnila! Jak říkám, záleží na tom, co Vás s přítelkyní láká nejvíc.

 

Jenom obecně - dávala bych si pozor na hrady, zámky a jiná  komerční místa. Stojí to dost peněz a obvykle "to tam jede jak na běžícím pásu"! Nejednou jsem o tom slyšela, a na jedné takové svatbě jsem i byla. Bylo to v Praze ve Vrtbovské zahradě. Kamarádka s přítelem dali za obřad rovných 10.000,- Kč a oddávající úřednice "mlela" takovým způsobem, že už snad rychleji ten obřad odbýt nešlo. Když jsem přicházela, končila jiná svatba, když jsme po pár společných fotkách odcházali my, už probíhala svatba další. Co k tomu dodat?! 

 

Držím palce při výběru a kdybyste chtěli ještě něco poradit, napište (a taky dejte vědět, pro co jste se rozhodli :-).

Moc, moc Vám přeju, abyste na svatbu jednou vzpomínali tak rádi jako my s manželem! A taky Vám oběma přeju hlavně hodně štěstí a lásky do společného života, protože to je to nejdůležitější...

 

Darja

Duha

06.11.2010, 23:40

rada
poradí na www.svatebniagentka.cz

Odpovědět

  • <<
  • 1
  • >>
  • Nalezeno 3 příspěvků. Stránka 1 z 1.