Nacházíte se zde: Úvod > Připravujeme svatbu > Restaurace > Diskuse > Svatební hostina

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

Diskuse : Svatební hostina

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • >>
 • Nalezeno 23 příspěvků. Stránka 1 z 3.

Odpovědět

koubovka2

06.10.2009, 23:39

Svatební hostina
Ahoj všem, měli jsme svatbu v Horšovském Týně, ale hostinu v místě bydliště, v Plzni - Hradišti, v restauraci a musím vřele doporučit. Vím jaký jsem měla problém sehnat hezkou, útulnou a levnou restauraci a tahle splnila na sto procent moje očekávání. Fakt nádhera. Tak jestli jste z Plzně nebo okolí, vážně doporučuju!!!

lucik

14.10.2009, 17:37

svatební menu
Ahoj holky,

všem co už mají svatbu za sebou vážně závidim...až teď vidím, kolik je s tím práce a hlavně nervů. Poraďte mi prosím někdo, co jste měli za jídlo na svatbě. Zvolili jste českou klasiku jako knedlíčkovou polívku nebo jste experimentovali? Já si nevím rady a partner mi v tom neporadí.


Šimona

18.10.2009, 19:07

Svatební menu

Ahoj Lucíku!

Svatbu teprve chystáme, ale za svatební menu jsme si zvolili "klasiku", tedy knedlíčkovou polévku a svíčkovou. Neznám v Čechách člověka, kterému by nechutnala... :-)

Naši známí měli jako hlavní jídlo kuře zapečené se sýrem a broskví, k tomu hranolky. Pro letní období, myslím, ideální jídlo.

Co se týče experimentování se svatebním obědem je to věc názoru, já osobně jej však za ideální nepovažuji, protože čím vetší experiment, tím vyšší riziko, že vyberete jídlo, které by leckomu z hostů nemuselo chutnat, v nejhorším případě něco, co by přímo nejedl. Záleží na tom, kolik budete mít hostů, ale nebude-li to jen pár nebližších známých, u kterých není obtížné tohle zjistit, byla bych s experimentováním raději velmi opatrná. Rozhodně nedoporučuji jídla jako mořské plody, extrémně pálivé věci, apod. Opatrnější bych byla i s rybami.

Na závěr bych určitě doporučila zjistit vegetariány! Jako příklad jídla pro ně, není myslím špatné jídlo např. sýrový špíz a k tomu hranolky nebo zapečená brokolice se sýrem a s bramborem.

Snad jsem Ti aspoň trochu poradila :-). Doufám, že nakonec dobře vybereš. Kdybys chtěla poradit ještě s něčím, tak velmi ráda pomůžu, já jsem do svatebních příprav hrozně nadšená a baví mě to :-). Díky tomu už jsem našla několik zajímavých kontaktů celkem ke všemu, co je k svatbě potřeba a ráda se o tyto věci podělím.

Měj se krásně.

 

Šimona

 

lucik

19.10.2009, 14:02

Svatební hostina
Milá Šimono,

 

moc děkuju za vyčerpávající odpověd...opravdu si mi pomohla se konečně rozhodnout. Jěště zvažuji, že svatební hosté budou mít na výběr alespoň z dvou hlavních chodů, aby měli možnost jíst to, co jim chutná. Zatím to vypadá, že jedno jídlo bude klasika...asi se inspirujeme tou svíčkovou a druhé jídlo něco lehkého. Co se týče polévky, asi zůstaneme u knedlíčkové.

No opravdu nevím, jak to dopadne...mám z toho hrůzu už teď. Opravdu obdivuji lidi, kteří mají ve všem jasno. Já když si mám vybrat kytku nebo dort a vidím tu nádheru, tak se nedokážu rozhodnout, co vybrat. A co teprve šaty :(

Šimona

19.10.2009, 21:32

Svatební menu

Ahoj Lucíku!

 

Tak to jsem moc ráda, jestli jsem Ti alespoň trochu pomohla.

To je možná docela dobrý nápad s tím výběrem... O této možnosti jsem ani nepřemýšlela :-).

Co se týče šatů, dortu,... Jestli jenom nevíš, pro co se v té vší nádheře rozhodnout, tak je to dobrý :-). Horší je, když se člověku z nabídek nelíbí vůbec nic... Kdybys chtěla nějaké konkrétní tipy, ráda poradím :-).

Zatím se měj krásně.

 

Šimona

rendy

21.10.2009, 12:10

Svatební hostina
No holky, i já děkuju za skvělou inspiraci ohledně hostiny. A kdy Vás ty svatbičky čekají? Už přípravy vrcholí?

Darja

01.11.2009, 11:51

Svatební hostina

Ahoj Rendy!

Jsem ráda, že jsi se i Ty inpirovala tím, co jsme s Lucíkem psaly (jenom pro vysvětlení - já jsem Šimona, jen se mi teď opakovaně nedařilo se sem pod tímto Nickem přihlásit, tak mám nový :-).

S přítelem budeme mít svatbu 19.6.2010, takže to tak úplně za rohem není, tudíž přípravy zatím nijak nevrcholí :-). Nicméně právě proto, aby pak vše bylo pokud možno v co největším klidu, zařizujeme tak nějak průběžně s přestávkami vlastně pořád :-). Nás to totiž baví, takže si to užíváme :-).

Už se na to všechno moc těším...

Kdy máš vlastně svatbu Ty?

Kdybys chtěla ještě o něčem pokecat, poradit se, tak písni, to já ráda ... :-)

Darja

 

 

sarka89nova

21.08.2012, 21:35

Svatební hostina

Ahoj holky,

tak tady čtu docela hustý recenze. No lidi jsou různý. Koukám,že je problém sehnat dobré místo a tak mít vše ok. My jsme měli svatbu teď začátkem srpna na Praze 5. Mají tam i ubytování a restaurace je velká a vaří opravdu super. Navíc jak tady hodně lidí píše,že chtějí mít vlastní víno a moc jim to nechtějí tolerovat,tak korkovné tady je taky možné. Pro lidičky co si holdují ve víně nebo jsou z moravského kraje. A ne jak píše pan Zapletal,že korkovné je jen pro 4 . cenové skupiny. Jak kdo no :))) www.restaurace-rizkarna.cz  a nebo www.sporthotelpraha.cz. Třeba to někomu pomůže.páá

 

 

wings-catering

25.09.2012, 15:45

catering na klíč

wings-catering zajišťuje kompletní cateringové služby.zapůjčí inventář,mobiliář či osvětlený párty stan. Léta zkušeností a plno spokojených novomanželů mluví za vše.Nejlepěí přístup a ceny....

mishulka

09.10.2012, 19:47

brno

zdravím všechny chtěla bych poprosit io nějaký tip na místo, kde uspořádat svatební hostinu tak pro 40 hostů v Brně. Bratr se bude ženit a nabídla jsem mu pomoc při zařizovaní, my jsem měli svatbu doma(venku formou rautu)a navíc mimo brno, takže potřebuju pochytit inspiraci díky

Odpovědět

 • <<
 • 1
 • 2
 • 3
 • >>
 • Nalezeno 23 příspěvků. Stránka 1 z 3.