Nacházíte se zde: Úvod > Vaše svatební stránky > Kateřina Fialová a Petr Čáp

Plánujeme svatbu

 

Svatební expo...

Vyber si své místo na svatbu...

You need to upgrade your Flash Player.

 

Přihlášení hosta k této svatbě

 

Vážení svatebčané,

zde jsme pro vás připravili několik důležitých informací ohledně naší svatební akce.

 

 

Kdy a kde se svatba koná

 Výsledek obrázku pro toulcův dvůr

Dne 30. 6. 2018 od 12:00 hodin v Toulcově dvoře, Kubatova 32/1, Praha 10, se koná obřad. Na stejném místě se koná nejen obřad, ale i svatební oběd a následná oslava. V Toulcově dvoře také bude k dispozici ubytování pro ty, co nebydlí v Praze a v jejím okolí.

Toulcův dvůr je statek v okrajové části Prahy, kde se chovají zejména koně, ale i jiný dobytek, takže případní alergici by se měli pojistit a vzít si s sebou potřebné drogy, po kterých jim bude lépe. Obřad bude na dvoře Toulcova dvora, oslava pak bude v bývalé stodole, která je prosta sena či zvířectva, ale naopak plna příjemného chládku, snad i v teplých měsících. K dispozici také bude menší prostor k sezení na dvoře areálu. Svá zvířátka, prosím, ponechte doma. Místo bylo pečlivě vybráno pro absolutní pohodlí hostů, kteří se po celou akci nebudou muset nikam dopravovat.

Upozornění: V celém areálu Toulcova dvora je zákaz kouření. Brána do statku je však jen pár kroků od místa pořádané oslavy, takže dostatečně blízko i pro intenzivní kuřáky.

 

 

Vhodné oblečení

Výsledek obrázku pro kilt

Je čistě na vašem rozhodnutí, jak přijdete ustrojeni. Pokud se necítíte příjemně v obleku, doražte klidně bez něj. Jako minimum pro dekorum vyžadujeme triko a kraťasy.

Svatba bude laděna do modra, takže pokud si nechcete brát modré šaty či košili, je vhodná i modrá kravata nebo mašle. Fantazii meze neklademe. Ženich a svědek budou oblečeni do skotského kiltu, takže s radostí přivítáme každého, kdo je v podobném duchu podpoří.

Pro zasvěcené: Ano, uvědomujeme si, že kombinací modré a skotských kiltů nám vychází Nac mac Fíglové. Ty jsme na oslavu raději nezvali.

 

 

Svatební zvyky

Výsledek obrázku pro vtipné svatební zvyky

Žádáme všechny svatebčany, aby ženicha a nevěstu nenutili provádět žádné svatební zvyky, ani jeden z nich o ně nestojí. Smírně souhlasili s tím, že si řeknou své ano, vymění si prstýnky a nechají si pogratulovat od svatebčanů, čímž tradicím učiní zadost.

Varování: Zejména únos nevěsty je přísně zakázán. Nevěsta předem prohlašuje, že nenese vinu za škodu způsobenou případným únoscům, ať už by se jednalo o vyražené zuby či prokousnutí obleku.

 

 

Dary

Výsledek obrázku pro iceland

Naše léta budované čapí hnízdo má veškeré potřebné vybavení, proto bychom naše svatební hosty požádali, aby nám přispěli na svatební cestu do zimních krajin, na ledový ostrov Island.

 

 

Parkování

Výsledek obrázku pro funny parking

Několik parkovacích míst je přímo vedle areálu Toulcova dvora, v ulici Kubatova, kde je složitější příjezdová cesta. Do samotného areálu je zákaz vjezdu. Snadnější bude vzhledem k začátku letních prázdnin zaparkovat na parkovišti sídliště Košík, které je vzdáleno jen pár metrů od areálu, kdy převýšení je prakticky nulové, takže cesta od auta ke statku nebude dělat potíže ani těm starším, a ani těm línějším. V této části Prahy se za parkování stále ještě nemusí platit.

 

 

Doprava z oslavy

Výsledek obrázku pro funny taxi

Svatební hosté bydlící v Praze a v okolí budou moci po 20. hodině využít dopravu zdarma ze svatby až k sobě domů prostřednictvím dopravní společnosti Jakub a spol., kdy spol. značí osoby, které zrovna bude Jakub převážet domů.

Další informace o dopravě domů budou doplněny.

 

 

Ubytování

Všichni svatební hosté, kteří nebydlí v Praze nebo v okolí, mají v Toulcově dvoře zajištěné ubytování.

Vezměte si s sebou přezůvky a ručníky, které hostel v Toulcově dvoře neposkytuje.

Další informace o ubytování budou doplněny.

 

 

Fotografování

Výsledek obrázku pro michelle dubois

Ke skupinovému focení dojde hned po obřadu, takže žádáme svatební hosty, aby se nikam nerozprchli a drželi se davu. Focením vás nebudeme trápit déle než několik desítek minut. Žijeme v moderním 21. století, takže výmluvy typu, že fotky kradou duše, a proto nejste na žádné ze svatebních skupinových fotek k vidění, nebereme. Těm z vás, co budou chtít také fotit, nijak bránit nebudeme. Pouze žádáme, abyste během obřadu focení nechali na naší profesionální fotografce a dobře poslouchali obřad, nebudeme ho víckrát opakovat.

 

 

Na závěr

Moc se na vás všechny těšíme a doufáme, že se na naší svatbě budete bavit. Pokud máte nějaké dotazy ohledně svatby, neváhejte se na nás s nimi obrátit.

 

Petr a Kačka

URL adresa této svatby: http://www.svatby.cz/svatba/?ID=3799